Szöulban játszódó fórumos szerepjáték, mely egy egyetemi campus köré központosul, de mindenkit tárt karokkal várunk.
 
KezdőlapKezdőlap  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 See You Again - Yewon & Joon

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeVas. 29 Jan. 2017 - 16:51


Jae olyan állapotban volt, amilyenben már évek óta nem láttam, és amikor elmondta mi történt, akkor sem értettem pontosan, hogy miért is van úgy kiakadva. Egy ideje – amióta Yoo Ra Haellel együtt vannak – úgy véltem túl van Min Yewonon, de akkor miért is kavarta fel? Olyan bonyolult dolgok ezek, amit én valószínűleg sosem fogok érteni... Pedig annyira szeretnék segíteni neki, hogy ne érezze magát úgy ahogy, ez viszont egyáltalán nem lesz egyszerű. Egyedül meg pláne nem és hát, ha már így alakult, hogy Minie itt van akkor igazán az a legkevesebb, hogy megkeresem és megölelgetem és kifaggatom, hogy mégis hogy gondolta, hogy itt hagy engem, csak úgy egyedül a pasijával – aki azóta ugye nem a pasija, de ez mellékes, mert mégis én szenvedtem egyedül vele. De mindezt tényleg csak az után, hogy megölelgettem, meg meggyőződtem róla, hogy amúgy tök jól van, és nem utál – bár miért tenné? Nem miattam ment el!

Szóval kisebb nyomozás, meg néhány telefon után, sikerült kiderítenem, hogy a külváros egyik gyorséttermében dolgozik. Persze mehettem volna kapásból a koliba is, de tartok tőle, hogy az egyetemen nehezebb lenne elkerülni a rajongóimat, mint szimplán a városban. Aztán lehet tévedek. Egy ideje ritkán megyek emberek közé, túl sokan akarnak a közelembe férkőzni, fotózkodni, meg aláírást kunyerálni és őszinte leszek, nem szeretem, amikor ennyire tiszteletlenül bánnak a magánszférámmal. Na de Min Yewonért bármit, mert hosszú évekig a legjobb barátom volt és bár nem tudom játszódott le pontosan a pici fejében, hogy csak úgy lelépett, de én örülök, hogy visszajött.

Kabát, sapka sál, meg napszemcsi, és így igazán nem ismernek fel, mert hát pont úgy nézek ki, mint bárki aki ilyenkor – télen – az utcára merészkedik. Zseniális vagyok. De tényleg. Egy darabig azért kint ácsorgok és próbálok leskelődni, hogy valóban az évek óta nem látott lányka áll-e a pultban. Azonban felesleges az egész, egy pillantás elég, hogy biztosan tudjam ő az. Semmit nem változott. Magabiztosan és vidáman lépek be az ajtón és egyenesen ahhoz a kasszához megyek, amelyikben ő ácsorog.
- Helló! – kezdem tök lazán, aztán megnézem mit is adnak itt. Csirke... hmm. Nyami! – Sosem voltam még itt, szóval... melyik menüd ajánlod? – kérdezem még mindig minden feltűnés nélkül, bár titkon reménykedem, hogy felismeri a hangom, a fejem vagy bármi. Mégis csak egyszerűbb lenne. Közben meg elhatározom, hogy kettőt rendelek abból, amit javasol és az egyiket félreteszem neki. Vagy egyszerűen rögtön kirángatom a pult mögül. Nem igazán bírok tovább magammal, így csak feltolom a napszemüveget a sapkám tetejére. – De téged is kérlek mellé. Különben nem megyek sehova! – ez aztán a fenyegetés. Remélem más nem vett észre.
tag: Min Yewon | words: 423| outfit: katt am ott a képen |notes: remélem tetszik ^^
❥ coding by meg from atf, shine!
Vissza az elejére Go down
Min Yewon
varosi
varosi
Min Yewon


♠ Titulus : ✒ girl next door
♠ Tartózkodási hely : ✒ the home you made for me
♠ Szak/Foglalkozás : ✒ rookie screenplay writer
♠ Családi állapot : ✒ too afraid to take that step
♠ Hozzászólások : 177
♠ Reagok : 86

See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeVas. 29 Jan. 2017 - 18:50


Yewon & Joon
a ghost from the past


  
  A jobb kezem a homlokomhoz emelem, úgy törlöm le a halántékom mentén gyöngyöző izzadságot, míg a másikkal alig észrevehetően megütögetem a folyamatos ácsorgástól hasogató hátamat. Alig két napja, hogy elkezdődött a vizsgaidőszak, a fejem máris ezer felé, és valahányszor azon kapom magam, hogy két rendelés között elmormolok egy definíciót, kapkodva keresem ki a jegyzeteim közül a helyes meghatározást, noha az előadások alkalmával már kismilliószor hallottam valamennyit. Elvileg fordított sorrendben, ragozva, mondatba helyezve és angol nyelven is mennie kellene.
   Fáradtan pillantok fel a falra szerelt órára. Még pontosan egy napom, egy órám és huszonnégy percem van vissza a művészettörténet vizsgámig, és bár a főnök megengedte, hogy kivegyem a holnapot, bevallom, izgulok. Talán nem kellett volna az utolsó pillanatig halasztanom a segédanyagok letöltését. Talán nem kellett volna kihagynom majdnem minden második órát. A következőt majd komolyabban veszem – fogadkozom, miközben az ujjaimon számolva felsorolom Shakespeare legfontosabb műveit. A teleírt lapokra pillantva szemforgatva veszem tudomásul, hogy az Othellot megint sikerül kihagyom.
- Üdvözlöm. Miben segíthetek? – kérdezem, amikor egy újabb vendég lép a pulthoz. Nem fordítok rá túl nagy figyelmet, a Globe felépítése - a három különálló színpad és a nyolcszögletű, fából készült épület – leköti a kimerültségtől egyébként is gyenge koncentrációm nagy részét. – A vendégeink leginkább a fűszeres csirkeszárnyakért vannak oda, de bevallom, én még sosem kóstoltam. Viszont a csípős csirkecsíkokat imádom. Kosárban üdítő is jár hozzá, válaszható körettel. Káposzta, rizs vagy burgonya – hadarom egy szuszra, közben végig a jegyzeteimet böngészve. Hálát adok az égnek, amiért a főnök már egy órája elment, és hogy a műszakvezető épp kint van az étterem mögötti sikátorban a cigiszünetén. A tegnapi balhé után – a barátnője rajtakapta egy másik nővel – valószínűleg órákig ellesz a telefonjával.
   Csak akkor, amikor elhagyják a száját az utolsó szavak, kapom fel a fejem. Engem? Most ugye csak viccel?
   De nem. A szemeibe nézve tudatosul bennem, hogy halálosan komolyan gondolja. Épp olyan határozott, mint anno, amikor kijelentette, hogy ő lesz az autóval a monopolyban, vagy amikor a vállára kapva ledobott a kanapéra, mielőtt megkaparinthattam volna az utolsó sonkás pizzaszeletet.
- Joon? – kérdezem elnyílt ajkakkal, mintha nem lenne egyértelmű. Feszülten nézek körül. A csúcsforgalom lepangásával már alig egy maréknyi ember beszélget az étteremben. Rajtam kívül összesen két kiszolgáló áll a pult mögött. A konyhában hárman sütögetik a húst, és készítik a köreteket. Senki sem figyel. Én mégis úgy érzem, minta kíváncsi tekintetek ezrei égetnék a bőrömet. Mégis hogy a francba talált rám?

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeVas. 29 Jan. 2017 - 20:04

Monoton hangon beszél, rám sem néz. Teljesen máshol jár. Azt is csodálom, hogy egyáltalán válaszolni tud a kérdésemre, meg eljut a tudatához, hogy beszélek hozzá. Persze ő mindig is jobb volt a többfelé figyelésben... Nézem az arcát, ahogy komoly fejjel, magában felmond valami anyagot. Biztos neki is vizsgái vannak most, mint Jae-nek. Nekem ezek a dolgok annyira távoliak. Konzervatóriumba jártam, a vizsgáim mindig zene körül forogtak és egy karvez-vizsga vagy egy vizsgaelőadás nagyon nem ugyanolyan, mint bemagolni több ezer oldalnyi szöveget, vagy egyenleteket oldani meg. Na meg nyilván az is közre játszik, hogy sosem görcsöltem rá az ilyesmire, vele ellentétben. Már-már kezd bűntudatom lenni, hogy megzavarom, de aztán elhessegetem a gondolatot, mert mégis csak az a  minimum 2-2,5 év után, hogy szán rám vagy tizenöt percet. Hyun Jae-re amúgy is biztos többet szánt, de nem kívánom felhozni a legjobb barátomat, mert szeretném jó hangulatban eltölteni azt a kis időt és nem vagyok biztos benne, hogy Yewon nincs hasonlóan rossz állapotban ha a langaléta kerül szóba.
A javaslata egyébként tetszik, így nagyban bólogatok. – Rendben, akkor kettőt kérek! Egyet kólával és rizzsel a másikat rád bízom. Ja de light kólával! – adom le a rendelést vidáman, aztán persze őt is kérem hozzá, és ez az amire végre, végre (!!!) rám néz. Vigyorgok. Örülök neki. Bár az ő arcán nem hasonló örömöt látok, sokkal inkább meglepettséget.
- Persze, hogy én! Ne vágj már ilyen fejet! – Azzal átnyúlok a pulton – részben fel is kell rá másznom, mert a franc esne bele, túl nagy és messze van, de megoldom! – és összeborzolom a haját. Annak ellenére, hogy tudom, hogy utálja. De én meg szeretem és nagyon régóta nem csinálhattam, na meg megölelni még sem tudom itt és most. De majd ha kijön, azért megszorongatom.
- Ugye eszel velem? – kérdezem mert nem teljesen vagyok biztos benne, hogy szabad-e neki ilyet, s bár engem nem különösebben érdekelne, igyekszem szem előtt tartani, hogy ő miként vélekedhet. Az időközben felénk forduló munkatársait pedig nemes egyszerűséggel ignorálom. Én már eléggé megszoktam, hogy bámulnak, bár most szerintem nem ismertek még fel, szimplán csak úgy tűnhet a bátyja vagyok, legalábbis bízom benne. Ez viszont ad egy jó ötletet. Magabiztosan fordulok a másik két tag felé, és egy mosolyt villatok feléjük is, ahogy megszólalok.
- Ugye ti sem bánjátok, ha együtt vacsizom a kishúgommal? Ha kell besegítek a mosogatásban, vagy felmosásban... tudom is én... abban, amiben kell... – Egyébként meg komolyan is gondolom. Nem szeretném ha bajba kerülne miattam, de mindenképp akarok vele beszélni. Most. Nem holnap, nem egy óra múlva. Visszapillantok rá, és mintha mi sem lenne természetesebb a telefonom lóbálom meg, hogy amúgy fizetnék is.
- Ledobom a kabátom az ablaknál, aztán visszajövök segíteni a tálcákkal. – Azzal meg is fordulok és az említett helyhez sétálok. Ledobom a kabátom az egyik székre, mellé repül a sapkám meg a sálam is, aztán visszamegyek Yewonhoz és ha elkészül a rendelésünk akkor a tálcával a kezemben megyek a korábban lefoglalt asztalhoz, közben pedig folyamatosan őt fürkészem.
tag: Min Yewon | words: 488| outfit: katt am ott a képen |notes: remélem tetszik ^^
Vissza az elejére Go down
Min Yewon
varosi
varosi
Min Yewon


♠ Titulus : ✒ girl next door
♠ Tartózkodási hely : ✒ the home you made for me
♠ Szak/Foglalkozás : ✒ rookie screenplay writer
♠ Családi állapot : ✒ too afraid to take that step
♠ Hozzászólások : 177
♠ Reagok : 86

See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeHétf. 30 Jan. 2017 - 23:01


Yewon & Joon
a ghost from the past


 
   Monoton, mégis légies mozdulatokkal kattintok rá a fiú által választott – vagy éppenséggel nem választott – csirkerészek miniatűr változataira a digitális képernyőn. Nem ő az első vendég, aki zavarba jön a bőséges kínálat láttán, így ahelyett, hogy szóvá tenném, egyszerűen csak hozzácsapok még egy kólát és egy kis adag krumplit a csípős csirkecsíkjaihoz, majd nekilátok a rendelés összeállításához.
   Mire telepakolom a második kosarat, az előzőleg óriás méretre állított üdítő adagoló is lejár, így csupán a frissen sütött hasábburgonya, a második pohár és a mikróban melegedő rizs az, ami feltartja a nem létező sort. Az ebédidő végeztével egészen az esti órákig a külvárosi vendéglő épp olyan csendes, akár a busani tengerpart egy nyári vihar után. Imádom!
   A forró tányér hangosan koppan az előre kikészített tálcán, és magamban elrebegek egy néma hálaimát, amiért az apró rizsszemek megmenekültek a frissen mosott padlótól. Egyrészt Soora biztosan kinyírt volna, ha miattam újra fel kell súrolnia a piszkossárga csempéket, másrészt Joon álruhája fele annyira sem rejti el a kíváncsi szemek elől, mint azt hiszi, és a csörömpöléssel már így is sikerült magunkra vonnom a közelben ülök figyelmét. A tányértörés katasztrofális lett volna.
   Duzzogva húzódom távolabb, amikor Joon átnyúl a pult felett és mit sem törődve a munkatársaimmal, összeborzolja a hajam. Nem rajongok a túlzott figyelemért, a kérdő tekintetek pedig egyenesen feszélyeznek, épp ezért legszívesebben elsüllyednék, amikor Inha egy cinkos mosollyal az arcán lepakolja a műanyag tálcára az időközben elkészített sültkrumplit.
- Nem hiszem, hogy… - tiltakoznék, de nem hagyja, hogy befejezzem.
   A kérdése közvetlen és naiv. Kis híján felnevetek, amiért azt hiszi, hogy ennyivel el lehet intézni a dolgot, hogy komolyan elhiszi, elég szépen néznie Inhára, és ő majd figyelmen kívül hagyja, hogy már elhasználtam az ebédszünetem.
   Az, hogy a húgának nevez annyira meglep, hogy egy pillanatra teljesen lefagyok. Az utolsó alkalom, hogy így hívott még jóval az előre el nem tervezett kilépőm előtt volt. Emlékszem, egy csaj heteken keresztül zaklatta, miután egy részeg pillanatában smároltak az egyik helyi szórakozóhely megnyitóján. Két nappal a buli után a félőrült liba felbukkant az akkori munkahelyemen, és kis híján megtépett, amiért elvettem tőle a pasiját, holott akkor már hónapok óta Hyun Jae-vel randizgattam. Fogalmam sem volt arról, miről beszél. Negyedórába telt, mire kibökte, hogy Joon a barátja. Még egyszer ennyibe, hogy a szóban forgó személy megérkezzen a helyszínre. A Casanova végül azzal csendesítette le a nem létező barátnőjét, hogy a húga vagyok, majd elnézések közepette meggyőzte a főnököm, hogy ne rúgjon ki a jelenet miatt.
   Egy csúnya „szakítás”, egy titkos bírósági tárgyalás és egy távolságtartási végzés után a liba végül elintézte, hogy új munkahelyet kelljen keresnem.
   Az arcom előtt lóbált telefon az, ami visszarángat a valóságba, így egy esetlen fejrázást követően gyorsan rányomok a piros FIZETÉS feliratra, kiválasztom a megfelelő ikont és Joon elé tolom a bankkártya leolvasó terminálra hajazó gépezetet, hogy kifizethesse a két kosár árát.
- Kizárt, hogy Kang Joon a bátyád legyen, de ha ráveszed, hogy csináljon velem egy közös képet, akkor falazok neked, amíg kajáltok. – Inha eltökélt arca láttán bele kell harapnom az alsó ajkamba, hogy visszafogjam a torkomat kaparó, kétkedő kacagást. A lány csillogó szemekkel figyeli a fogassal bénázó balladaénekest.
- Köszönöm – suttogom, miközben a második adag kólát is lepakolom a tálcára. Bár eszem ágában sincs kihasználni a körülöttem ragyogó csillagok hírnevét, boldogsággal tölt el a tudat, hogy egy pillanatra megpihenhetek a tényleges csúcsforgalom előtt.
  Szótlanul követem a tálcákkal egyensúlyozgató fiút az előre kiválasztott asztaláig, és előzékenyen kihúzom a székét, mielőtt leülnék a vele szemben lévő, kipárnázott bútordarabra. Őszinte kíváncsisággal a szemeimben nézek fel rá.
- És mégis minek köszönhetem ezt a váratlan látogatást? – kérdezem, gondosan ügyelve rá, hogy a hangomon érezhető legyen, mennyire örülök annak, hogy látom.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeKedd 31 Jan. 2017 - 21:22


Figyelem ahogy szépen mindent a tálcára pakol és valahogy de ja vu-m lesz. Hányszor csinált nekünk ő kaját? Vagy hányszor ültünk be valahova, ahol éppen dolgozott és próbáltuk meg elrabolni, sokszor sikertelenül? Megszámolni sem tudnám, de még mindig ugyanazokat a vegyes érzéseket kelti bennem. Egyfelől szeretem, hogy gondoskodik rólunk – jelen esetben persze csak rólam, és őszintén megmondom ez még jobban tetszik, de HyunJae-nek ezt nem fogom az orrára kötni –, másfelől aggaszt, hogy még mindig dolgozik és félek, hogy agyonnyüstöli magát, ahelyett, hogy élvezné az életet. Persze ha rajtam múlik fogja, és most rögtön neki is kezdünk. Ezért is kell, hogy velem egyen, mert sok kimaradt időt kell bepótolnunk aztán meg még több közös emléket gyártani, meg ilyenek. Egyszerű, nem? Egy kis mosogatás meg igazán nem akadály nekem. Igaz fogalmam sincs, hogyan működnek itt a dolgok, de ezúttal nem hagyom hogy bajba kerüljön miattam. Fizetek is és amíg minden elkészül a kabátomtól is megszabadulok. Így bujkáljon az ember! De na, nem az a legkevésbé feltűnő, ha próbálok normálisan viselkedni? Más kérdés, hogy mennyire sikerül, de én igazán megteszem, amit tudok. Ezért van az is, hogy egyedül egyensúlyozok két tálcát igazi úriember módjára, mint valami rendes bátyus, és mondhat Yewon bármit, attól hogy vérszerint nem az, nekem tényleg olyan, mint egy kishúg. Mindig is olyan volt, csak sosem mondtam ki hangosan, mert egyértelműnek véltem. Mondjuk, az ő reakciója azt sugallja, ő nem így gondolkodott eddig, de hát akkor majd most megtanulja, amúgy is hamar túl teszem magam ezen és mintha mi sem történt volna foglalok helyet.
- Öhm... Yewon... ezt nem... – nézek rá kissé meglepetten, ahogy kihúzza a széket. Nem a férfi dolga lenne az ilyesmi? Persze én a tálcákkal voltam elfoglalva, hogy anélkül tegyem le őket, hogy kilöttyenne a kóla vagy valami, de igazán megoldottam volna a széket is. Zavaromban még a hajamba túrok, aztán leülök vele szemben. – Kösz! – mosolygok rá végül, aztán mivel amúgy éhes vagyok ahelyett, hogy elkezdeném feltenni a millió kérdést, ami foglalkoztat a csirkés doboz után nyúlok, és magam elé veszem a rizst is. De épp csak kicsomagolom őket, már kérdez is.
- Hmm... – gondolkozom, egyelőre a kaját figyelve. – Valahogy úgy tűnt, hogy nem fogsz meglátogatni, és a nyakamba ugrani, hogy „Joonieeee visszajöttem!”, szóval gondoltam eljövök hozzád, hogy megtehesd. – A mondat közben felnézek rá, az arcomon mosollyal. Nem tagadom, örültem volna valami hasonlónak, de jelenleg az is elég, ha csak itt ül velem és beszélgetünk. – Szóval... merre voltál? Mit csináltál? És miért nem küldtél legalább egy nyamvadt üzenetet? – kezdem el faggatni, s bár a kérdésekben ott bujkálnak a korábbi sérelmeim, most nyugodt a hangom és az arcomon a mosoly is azt mutatja, hogy egyáltalán nem haragszom. Sejtem is az okait, még ha nem is teljesen értem meg őket. Én nem HyunJae vagyok, s ha megkért volna, nem mondok semmit annak a nagyra nőtt szamárnak, hiába a legjobb barátom. Ő itt velem szemben, legalább olyan közel van hozzám, mint az, akitől bujkálni próbált és nekem rettentően hiányzott.
tag: Min Yewon | words: 488 | outfit: katt am ott a képen |notes: remélem tetszik ^^
❥ coding by meg from atf, shine!
Vissza az elejére Go down
Min Yewon
varosi
varosi
Min Yewon


♠ Titulus : ✒ girl next door
♠ Tartózkodási hely : ✒ the home you made for me
♠ Szak/Foglalkozás : ✒ rookie screenplay writer
♠ Családi állapot : ✒ too afraid to take that step
♠ Hozzászólások : 177
♠ Reagok : 86

See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeSzer. 1 Feb. 2017 - 2:24


Yewon & Joon
a ghost from the past


 
    Mintha Kang Joon környezetében megállt volna az idő, s mintha a csuklóját körülölelő Rolex mutatói évek óta ugyanott pihennének. Semmi sem változott. Az ujjai még mindig önálló életre kelnek, amikor zavarba jön, a mosolya pedig fogsoros és szívmelengető, akárcsak annak idején, míg az étvágya ugyanúgy képes felülkerekedni a szemeiben csillogó kíváncsiságon, mint mielőtt magam mögött hagytam a várost. A kimondatlan kérdések megbújnak a vonásaiban, és befészkelik magukat a mozdulataiba, míg én egy esetlen kérdéssel megpróbálom addig nyújtani a rendelkezésemre álló, végtelen másodperceket, amíg valamennyi el nem szakad. A szívem a torkomban dobog, és a kivallatás, mint kegyetlen hóhér, meglengeti bárdját a tarkóm vonalán.
- Ez igazán figyelmes tőled – mondom nevetve, amikor meghallom az elviccelt válaszát. Legyintve nyúlok a csípős csirkecsíkokkal teli kosár felé. Próbálok éppoly hétköznapian viselkedni, mint bárki, aki valaha átlépte ennek az étteremnek a küszöbét. Túl sokan figyelnek ahhoz, hogy a kedvébe járva gondolkodás nélkül a nyakába vessem magam, és ha ez nem is lenne elég, a bűntudat egyébként is visszatart. A keserű, torokszorító érzés már elég ideje hűséges társam ahhoz, hogy ne tudjak ilyen könnyedén lemondani róla. Csak azért, mert Joon úgy tesz, mintha semmi sem történt volna, a lelkem mélyén tudom, hogy nem folytathatjuk ott, ahol annak idején abbahagytuk. Semmi sem ilyen egyszerű. – Köszönöm – suttogom egy őszinte mosollyal az arcomon, a fejemmel a korai vacsora felé biccentve, miközben egy leheletnyit közelebb hajolok hozzá az asztal felett. A gyomrom egy hálás morgással hívja fel Joon figyelmét arra, mennyire szükségem volt már erre.
   A balladaénekes kérdései nem érnek váratlanul. Valójában már az első szöuli estém óta várom, hogy a múltam elfeledett szellemei feltegyék valamennyit. Miért mentél el? Hogy voltál képes ilyen könnyedén megfeledkezni rólunk? Hogy vagy képes visszajönni most, amikor már mi is sikeresen magunk mögött hagytunk téged? Azt hiszed, te mindent megtehetsz? Hogy akkor jössz és mész, amikor csak kedved tartja? Megrázom a fejem, és a kezemben tartott, félig megcsócsált hasábburgonyát a tálca szélére rakva, teljesen hátra dőlök a fából készült széken.
   Szükségem van egy mély lélegzetvételre, mielőtt belekezdenék.
- Busanban – mondom, a legkönnyebbel kezdve. Azt hiszem, hogy ez soha, senki számára sem volt igazán nagy titok. - Az elsőéves eredményeimnek hála gond nélkül zajlott az átiratkozás – mesélem, szigorúan a tényekre hagyatkozva, mert így könnyű elkerülni a felesleges ferdítéseket. Nem szeretem azokat, akik hazugságok mögé bújnak, és bár rengeteg hibám van - többek között az átlagon aluli problémamegoldó képességem -, sosem hazudok. Semmiben. Senkinek. - Először csupán egy fél évet akartam távol tölteni, de hozzám nőttek az emberek, és végül a diplomaosztóig el sem lehetett onnan kergetni – folytatom, a végére egészen fellelkesülve. Emlékszem, mennyire nehéz volt beilleszkedni egy viszonylag összeszokott társaságba. Hogy bár idegenként kezdeni egy új egyetem második évfolyamán közel sem olyan nehéz, mint a gimnáziumi váltás megpróbáltatásai, az elsőéves prezentációk és kollégiumi bulik alatt összeszokott közeg még így is nehezen nyílt meg az újonnan érkezők előtt. Ha a szobatársam, Hae Soo nem vett volna a szárnyai alá, már az első hónapban elvesztem volna. Efelől egy szemernyi kétségem sem volt. Hogy miért? Erre mi sem lehetne kézenfekvőbb példa, mint az utolsó busani szemeszter. Miután Hae Soo lediplomázott és kiköltözött a kollégiumból, új szobatársat kaptam. Doyeon gazdag volt, népszerű, felelőtlen és félelmek nélküli. Sosem gondolt bele a tettei milyen következménnyel lehetnek másokra. Az állítólagos barátaira. Rám. - A tengerpart a gyengémmé vált.
   És az utolsó hetekben az otthonommá. A későtavaszi eső és a nedves homok érintésének ismerős emléke, mint jéghideg ujjak; a nyakam köré fonódnak és nem eresztenek, amíg meg nem fulladok.
- Ne haragudj. Mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot… - motyogom egészen az orrom alatt. A hangom halk, mintha csak magamnak beszélnék. - Nem mintha nem akartam volna… Nem mintha elfelejtettelek volna titeket… - a nyelvem összeakad, és fogalmam sincs, hogyan fejezzem ki az érzéseimet, holott számtalan befejezett történet és látványos jellemfejlődés van már a hátam mögött. Ezer és egy párbeszéd, több tucat hatásos monológ. A szavak egyik pillanatról a másikra mégis az ellenségeimmé válnak. Feszülten próbálok levegőhöz jutni. - Aish. Sajnálom.
   Zavaromban az alsó ajkam harapdálom. A vas és a só ízének gyomorforgató keveréke ellepi a szájpadlásom, miközben egyszerre nézek mindenhová és semerre se. Nem tudok mit kezdeni magammal, így hát jobb ötlet híján az ételhez menekülök. A csípős csirkecsíkok fölé görnyedve, kapkodva, villámsebesen tömöm magamba a vacsorát. Olyan felületesen rágom meg az ételt, hogy pár falat csak a kólának köszönhetően szalad le a torkomon.
   Amikor sikerül egy kissé megnyugodnom, emberi tempóra lassítok. Óvatosan emelem a velem szemben ülő fiúra a tekintetem.
- És, te hogy vagy? – kíváncsiskodom, anélkül, hogy lenyelném, ami a számban van. Az ujjaimon megcsillan az olaj, amikor egy újabb krumpliért nyúlva össze-vissza hadonászok. - Manapság szinte alig hallani rólad bármit is, pedig a pletykák Busanba is elértek ám. A szobatársamnak hála, mintha minden héten órákat beszéltünk volna telefonon.
   Doyeon imádta az LHT-t, odavolt Kang Joonért, és nem csak a dalszövegeket, de a frissen posztolt pletykákat és interjúkat is kívülről fújta, mintha csak a kedvemért memorizálta volna valamennyit, hogy aztán éjt nappallá téve szórakoztathasson a szaftos részletekkel. Tudtad, hogy az LHT egyik tagja az egyik háttértáncosukkal kavar? Hallottad, hogy Han Hyun Jae már megint egy másik nővel randizgat? Szerinted Skyler szemei inkább az olvadt csokoládéra vagy a pörkölt mogyoróra hasonlítanak jobban? Vajon Kang Joon ott is ilyen kicsi? Sosem tudta mikor kell befogni.
   Miközben Joon válaszára várok, behunyom a szemeimet és messzire száműzöm Doyeon ostoba hangját, majd egy csípős csíkot a számhoz emelve hagyom, hogy az ismerős, fűszeres illat megtöltse az orrom, mielőtt ténylegesen elpusztítanám.
- Hmm, ez isteni.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeVas. 5 Feb. 2017 - 16:28

Szeretném hinni, hogy semmi sem változott, hogy ő meg én, meg RinJi meg HyunJae lóghatunk együtt négyesben, vagy csak eldőlhetünk az ágyon valami borzasztó filmet nézve, amit persze ők választottak. Vagy összeveszni azon, hogy ki legyen az autóval vagy épp a kutyussal monopoliban egészen addig, amíg a játéktól is elmegy a kedvünk. Apró kis hülyeségek, amiket valamiért hármasban már nem csináltunk... mert nem lett volna ugyanaz, mert hiányzott volna egy hang, egy arc, egy mosoly, egy érintés... Min Yewon nélkül az egész olyan üressé vált. Most pedig itt van, én pedig mindennél jobban vissza akarom csinálni, ami volt. Annak ellenére is tudom, hogy a szakítás közte és HyunJae között megmásíthatatlanul megváltoztatott szinte mindent. De azért bízom benne, hogy tovább tudtak lépni már mindketten és felnőtt emberekként, mint régi jó barátok le tudunk majd ülni együtt. Társas és film helyett beszélgetni és meginni valamit. Csak mi négyen. Kizárva minden mást. Egyszerű mégis majdhogynem lehetetlen elképzelések. Valamiért mégis kapaszkodom a remény utolsó fonalaiba. S bár rossz ezt bevallani, szükségem van Yewonra, hogy több időt tölthessek együtt RinJivel is. Hiába ismerem pisis kora óta a lányt, most hogy felnőttek vagyunk hülyén venné ki magát, ha kettesben lennénk. Engem persze nem zavarna... de nem akarok lebukni és az esetleges botrányokat is szeretném elkerülni. Be kell látnom, nem teljesen önzetlen szándékokkal jöttem, de igyekszem ezeket félresöpörni és valóban csak Yewonra koncentrálni. Egyelőre jól megy és minden figyelmem az övé. Az űr is, amit hátrahagyott, mintha kezdene betelni újra s ezáltal még könnyebb vele foglalkozni.
- Ez csak természetes – nevetek rá, ahogy válaszol még a karjaimat is kitárom, de a várt ölelés elmarad, így sután le is ejtem a karjaimat magam mellé. Sóhajtok egyet és kinézek az ablakon, de egyelőre senki nem szúrt ki magának, így nyugodtan beszélgethetünk és ehetünk még egy darabig. A saját csirkém illata mennyei és nem is várok sokat. Valóban éhes vagyok, s ahogy hallom nem csak én.
- Bármikor. Csak egy szavadba kerül és jövök. Nem tudnék nyugodtan aludni, ha üres lenne a hasad – súgom vigyorogva, miközben a rizsem inkább középre teszem, hogy ő is vehessen, ha szeretne. Közben pedig tömök egy adagot a számba, aztán valamivel gyorsabban nyelem le mint kéne, de könnyedén és őszinte kíváncsisággal teszem fel a kérdéseimet. Tényleg szeretném tudni mi történt vele és hol volt, na meg, hogy miért nem szólt, hogy visszajött.
Nyugodtan veszem tudomsául, hogy Busanba könnyedén felvették. Teljesen érthető, hiszen mindig is jó eredményei voltak. Keményen megdolgozott azért, hogy azt csinálja, amit szeretne, ami miatt mindig tiszteltem és felnéztem rá. Négyünk közül azt hiszem ő a legkitartóbb ha a céljaink eléréséről van szó. HyunJae-nek és nekem valamivel könnyebb dolgunk volt, elvégre anyagi problémáink nem voltak és az önbizalmunk sem hiányzott soha. De nem vagyok biztos benne, hogy annyi erőt és energiát öltünk volna a dolgainkba, hogy siekresek legyünk, mint amennyit Yewon tesz. Most pedig mégis itt ül velem szemben még mindig keményen dolgozva és tanulva, hogy elérje az álmait. Újabb csirke csíkot tömök a számba, amíg hallgatom. Aztán egy pillanatra megakadok a rágásban. Fél év alatt hozzánőttek az ottaniak... A mi több mint tíz éves kapcsolatunkat pedig egy szó nélkül itt hagyta. Nem tudom felfogja-e mit is mond, de belém mintha kést szúrnának, úgy fáj ez a könnyed fél mondat. Ennyi lett volna minden? Busanban az új barátai ennyivel jobbak lennének? Megrázom a fejem, mert ez nem lehet, semmi értelme nincs és egyébként is visszajött. Oké nem ugrott a nyakamba, ahogy azt illene, de talán ha nem lenne itt senki megtenné. Tudja a fene. Mindenesetre a tengerpartot jobban értem és a rágást is tudom folytatni, ahogy magamban meggyőződöm róla, hogy az első gondolatom hülyeség volt. Valószínű ő is érzi, látja rajtam, mi jár a fejemben, mert bocsánatot kér és bár ez nem teszi semmissé a kimaradt időt, kezdetnek jó lesz. Amúgy is nehéz rá haragudni.
- Sajnáld is! Neked szántam az első dedikált albumomat... – Még mindig neki szánom. Ami azt illeti a kabátom zsebében lapul. De ezt egyelőre nem kell tudnia. Titkon abban reménykedtem, hogy majd felbukkan, ha én is befutok valamivel Hyun Jae után, de nem. Ettől függetlenül nem váltam meg a Cdtől. Igaz RinJinek is azt mondtam, hogy az övé az első... és ha úgy veszem tényleg az övé lett, mert Yewon nem jött el... De hát ez van. Mielőtt elmegyek majd odaadom neki.
A kérdésen el kell gondolkodnom, mert hát mit is mondhatnék? Jól? Elvégre jól vagyok. Viszont ahogy folytatja megint elhúzom a számat. A pletykákat nem kifejezetten szeretem na és a barátja...
- Örülök... kár hogy ez a barátod, nem hívott fel, hogy beszámoljon rólad... Szóval mesélj csak te tovább, mert valószínűleg én vagyok jobban lemaradva – oldom meg a korábbi dilemmát, a válasszal, mert így van. Ha ő csak azóta nem tudja mi történt, hogy visszajött Szöulba akkor neki csak néhány hét maradhatott ki velem kapcsolatban, míg én teljes homályban vagyok több mint két évet illetően.
- RinJivel beszéltél? – Teszem fel az engem amúgy talán leginkább érdeklő kérdést. Azt tudom, hogy HyunJaevel találkozott. Ha pedig RinJivel is... nos akkor én vagyok az egyetlen, akit kihagyott... de... elnézem neki ezt is, ha hajlandó egy-két hármas programra.
tag: Min Yewon | words: 846 | outfit: katt am ott a képen |notes: remélem tetszik ^^
❥ coding by meg from atf, shine!

Vissza az elejére Go down
Min Yewon
varosi
varosi
Min Yewon


♠ Titulus : ✒ girl next door
♠ Tartózkodási hely : ✒ the home you made for me
♠ Szak/Foglalkozás : ✒ rookie screenplay writer
♠ Családi állapot : ✒ too afraid to take that step
♠ Hozzászólások : 177
♠ Reagok : 86

See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeKedd 7 Feb. 2017 - 1:25


Yewon & Joon
a ghost from the past


 
    Észre sem veszem, de ahogy egyre több és több szót ejtek a Busanban töltött, hosszú hónapokról, az ottani barátaimról és a számomra kedves emlékekről, a hangom ösztönösen élénkebbé, vidámabbá válik, hamis képet kölcsönözve minden egyes felidézett pillanatnak. Hisz, ha elegendő cukrot szórunk a limonádéba, már a citrom sem olyan savanyú.
   Az alsó ajkamba harapva, szemlesütve kérek bocsánatot, és csak remélni tudom, hogy Joon nem haragszik rám, amiért csupán a boldog másodperceket említem, ezzel szembe köpve a hátunk mögött lévő, könnyekkel és nevetéssel vegyes éveket. De muszáj elhinnie, hogy ott is boldog voltam, mert nem hiszem, hogy képes lennék kapásból az első találkozásunk alkalmával a nyakába zúdítani, miért hagytam magam mögött az egyetemet rögtön a diplomaosztó után. Tisztában vagyok vele, hogy a történetem ezer sebből vérzik, mert nincs olyan épelméjű ember, aki feladna bármit is, ami boldoggá teszi, de egyszer már megtettem, talán betudja annak, hogy képtelen voltam megtanulni a leckét.
- Sajnálom, hogy nem lehettem ott… hogy nem voltam ott az első dedikálásodon – mondom, két falat között sebtében korrigálva az esetlen bocsánatkérést. Úgy érzem, az elmúlt napokban mást sem csináltam, csak elnézést kértem. Azért, hogy elmentem. Azért, hogy nem jelentem meg a megbeszélt találkozón. Azért, mert túl sokat nyafogok. - Ígérem, legközelebb az első sorban fogom énekelni a dalaidat. Akkor sem hagyom abba, amikor már könyörögni fogsz érte.
   Nevetve szegezem neki a kezemben szorongatott pálcákat, és a torkomból felszínre törő, önfeledt kacaj még akkor sem csillapodik, amikor megpróbálom kiénekelni az első általa írt dal kezdőakkordjait. Bár ebből sosem lett tényleges remekmű, sosem került fel egyetlen lemezére sem, nekem ez a kedvencem, mert a szemtanúja voltam annak, ahogy elkészült. A szobájában szétdobált papírgalacsinok számomra sosem tűntek szemétnek.
   Ám az ironikus örülök hallatán az arcomra fagy a mosoly.
  A csípős csirkecsík kis híján kicsúszik a pálcikák közül, de az utolsó pillanatban sikerül összeszednem magam, messzire hessegetve egykori barátom keserű szavait. Talán hiba volt azt mondanom, hogy hozzám is eljutottak a róluk szóló pletykák, de ez az igazság. Doyeonnak hála tisztában vagyok vele, hogy az első videóklipje forgatásán két statiszta is megsérült, mert egy kisebb csoportnak sikerült belógnia a biztonsági őrök mellett, és a frissen posztolt képeiknek hála tíz perc múlva már egy valóságos tömeg próbált utat törni magának a stúdióba. Az egykori szobatársamnak köszönhetően azt is tudom, hogy a velem szemben ülő énekes még mindig szingli, holott jó szíve van, egy igazi úriember, és bármelyik lány szerencsésnek mondhatná magát, ha a magáénak tudhatná.
   Nem fogok úgy tenni, mintha a sötétben tapogatóznék. Számomra Joon sosem vált idegenné, ha tetszik neki, ha nem.
- Öhm… - hümmögök, szándékosan elnyújtva a másodperceket. A felszínt kapargató, kellemetlen történetek helyett megpróbálom felidézni a lehető leghétköznapibbakat, hogy még véletlenül se rontsam tovább a hangulatot. - Rendben. Hol is kezdjem? Az első hónapban szinte senkivel sem sikerült megtalálnom a közös hangot a szobatársamon kívül – mondom, egyenesen Joon szemeibe fúrva a tekintetem. Az arcát fürkészem, az érzelmeit, amiket egykor oly könnyedén kiolvastam a szemeiből, most mégsem látok a csillogás mögé. - Határozottan kedvelted volna – folytatom egy rövid hatásszünet után. A szívószál szürcsölve szippantja fel a műanyag pohárban lévő kóla utolsó cseppjeit. - Hae Soo olyan volt, mint egy kisebb energiabomba, ami, ha az arcodba robban, beterít csillámporral. Mindig képes volt meglátni a jót az első ránézésre szörnyű dolgokban. – Ő volt az egyetlen személy a busani életemben, aki tisztában volt vele, milyen szálak fűztek az LHT rapperéhez. Egy gyenge pillanatomban meséltem el neki. Emlékszem, aznap annyit sírtam, hogy a végére már nem tudtam eldönteni, a szemeim attól fájtak-e jobban, hogy lehunytam őket, vagy attól, hogy megpróbáltam nyitva tartani. A párnát szorongatva, hüppögve realizálódott bennem, hogy többé nem fog felhívni, hogy többé nem fog felvillanni a „ne vedd fel!” felirat a képernyőn, és ez jobban fájt, mint amikor átléptem a küszöböt. Mert akkor én mondtam le róla, de akkor rólam mondtak le. - Egy évvel előttem diplomázott.
   A tekintetem elidőzik az utcán sétáló embereken. Távolról mind olyan ártatlannak tűnnek. Egymást kerülgetik, a telefonjaikon beszélgetnek, zenét hallgatnak, a kutyáikat sétáltatják. Ránézésre egy légynek sem tudnának ártani, de ahogy ez a kósza gondolat befészkeli magát a fejembe, a hosszú, szőke hajú lány, aki eddig egy kisgyerek apró kezét szorongatta, hirtelen megáll és üvöltözni kezd. Az arca egészen kipirul, ahogy ránt egyet a kisfiún.
- Rinjivel? – A legjobb barátnőm neve hallatán felkapom a fejem. Valami baj van Rinjivel? - Igazság szerint Hyun Jae szülinapja óta nem láttam és nem is nagyon beszéltünk, mert a vizsgák és részmunkaidős műszakjaim miatt a nap nagy részében ki van kapcsolva a telefonom – magyarázom, gondolkodás nélkül az említett készülék felé nyúlva, ami a kapkodásomnak és az olajtól csúszós ujjamnak hála a zsebemből egyenesen a földre esik. A részeg éjszakáról maradt papírfecni sarka egészen kilátszik a mentaszínű tok alól, de én kivételesen másra sem tudok gondolni, csak hogy megint lemaradtam valamiről. Borzalmas barát vagyok. - Miért? Történt valami, amiről tudnom kéne?

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeKedd 7 Feb. 2017 - 21:07

- Sajnáld is. Nem tudod mit hagytál ki! – igyekszem ezt is elviccelni, de valamiért nem érzem olyan szórakoztatónak a dolgot, mint ahogy azt mutatom. Aztán énekelni kezd és nekem elkerekednek a szemeim, hogy még emlékszik erre a dalra, hiszen olyan, mintha évezredekkel ezelőtt írtam volna. – Ssssh! – A mutatóujjam az ő szájára teszem, hogy maradjon csöndben, mert hát khm... ez nem egy olyan dal, amit mutogatni akarok az embereknek. Még akkor sem, ha neki tetszik – megjegyzem nekem is, de a kiadómnak nem. Aztán én is nevetni kezdek, amióta leültünk enni, most először igazán boldogan. – Ha nem leszel ott, megtalállak! – fenyegetem még viccelődve, aztán boldogan teszek egy falat húst a számba. S egy pillanattal később realizálom azt is, hogy legutóbb sem találtam meg, és hogy ez így annyira nem is vicces. Megszokásból rágom tovább a számban lévő csirkét de már nem érzem az ízét. Nem örülök, hogy azt gondolja, tud mindent, mert hallott néhány pletykát – de hát neki is tudnia kéne, hogy azok többnyire kiszínezett történetek és hogy legtöbbször messze állnak a valóságtól, még ha van is alpjuk. A legjobban még is az zavar, hogy úgy tesz, mintha ez elég magyarázat lenne arra, hogy egy szó nélkül tűnt el és nem keresett minket. Valamennyi ki is jön ebből a bosszússágból belőlem , de visszatartom a nagy részét és próbálom a többi – ennél jóval pozitívabb – érzést előtérbe helyezni. Hogy hiányzott, hogy érdekel mi van bele, hogy alakult az élete és mik a tervei a jövőre nézve. Mert még mindig fontos nekem. A története eleje egyáltalán nem tetszik, és egyre kevésbé értem a dolgokat: nem volt senki, csak egy barátja lett? Ezért maradt fél év után még másfél évig? És mi lett ezzel a lánnyal? Nem áll össze a kép, de azért inkább nem faggatom erről. Próbálok továbbra is a vidám dolgokra koncentrálni.
- És nem adtad meg neki a számom? – kérdezem egy pillanatnyi vigyorral, de aztán hallgatom tovább, mit mesél. Szimpatikus lánynak látszik, de valahogy ez a rövid beszámoló sem olyan véget ér, mint várnám... – Éééés? – hagyom nyitva a kérdést, mert ugye ha egy évvel korábban diplomázott ez a lány, akkor valami történt. Ott hagyta őt, vagy épp hogy ide Szöulba költözött? Az mondjuk megmagyarázná, hogy Yewon is visszajött, igaz elég rosszul esne, de elfogadható magyarázat lenne.
Ahogy kinéz az ablakon, amíg összeszedi a gondolatait én az arcát figyelem. Sosem voltam jó a gondolatai megfejtésében, de mindig nagyon igyekeztem, és egy-két dolgot azért megtanultam. Most viszont nem igazán tudom mi jár a fejében. Talán mert úgy érzem hosszúra nyúlik a csend, teszem fel az engem aggasztó kérdést. A válasza meglep. Aztán még jobban meglep. HyunJae szülinapja? Ott volt? és nem jött oda? Én nem vettem észre? Vagy elment mielőtt megérkeztem? Késtem az igaz... felvételem volt és hosszabbra nyúlt, de elmentem. Nem értem. Kinyitom a számat, hogy mondjak valamit, de nem jön ki hang a torkomon, így becsukom, és megpróbálom újra, de még mindig semmi. Tátogok mint valami hal, teljesen röhejes látványt nyújtva. Végül lerakom a pálcikáimat és megfogom egy pillanatra az asztalt, mert úgy érzem kell egy biztos pont, hogy feldolgozzam mindezeket. Visszajött és mindenkivel találkozott, csak velem nem. Ez már önmagában fáj. De hogy pár napja még egy helyen is voltunk elvileg és nem beszéltünk, az hirtelen sok.
- Nem. – Nem tudom, hogy valóban kimondom-e vagy csak gondolom, de elismétlem még kétszer, s harmadjára, már egészen határozottan hangzik el a tagadószó, amellyel ennek az egésznek az abszurditását próbálom semmisé tenni, pedig tudom, hogy ez nem működik. Az ráz fel, ahogy aggódva visszakérdez, történt-e valami. Felkapom a fejem, mert nem vagyok biztos benne, hogy ez olyasmi, amit el kéne mondanom. Vagyis... tudom, hogy nem kéne, de azt ami kiváltotta? Talán igen. Ugyanakkor ha RinJi nem tette meg... Nem akarok bajt.
- Nem, nincs semmi... Azt hiszem. Nem nagyon beszélek vele... – próbálok meg közömbösnek látszani, miközben belül ezer meg ezer érzés és gondolat marcangol. Nem tudom őket megállítani, így egy vészmegoldás jut eszembe.
- Öhm. Elmegyek a... a... férfirészlegre... – mondom kissé sután és fel is állok, hogy a férfimosdóba sétáljak magára hagyva Yewont. Közben pedig kattognak a fogaskerekek a fejemben, azon, hogy vajon jól tettem-e hogy eljöttem, hogy ráerőltetem magam, vagy hogy közte és RinJi között rendben van-e minden? RinJi nem az a fajta lány, aki haragudna amiatt ami a bátyjával történt, de akkor Yewon már tudna mindenről. Valahogy nem áll össze a kép.
Megmosom a kezem, az arcom, a tükörképem pedig olyan arcot vág, mintha itt lenne a világvége. Nagy levegőt veszek és megpofozom magam, hogy észhez térjek. Kell pár másodperc, de sikerül felölteni azt az arcot, amit az újságíróknak szoktam mutatni. Nyugodt-vidám. Nem így érzem magam, de még mindig próbálom elhitetni magammal is, hogy rendben vannak a dolgok. Hogy csak félreértek mindent, mert Yewonnak sok a dolga és nem ért rá. Még egy kis arc pofozás, egy „jól van megy ez” a tükörképemtől és vissza tudok menni az étterembe. Feltéve, hogy Yewon nem szökött meg közben, hogy ismét munkába álljon. Persze ha megteszi sem baj, akkor legalább tudom, hányadán állunk. Ülj a fenekeden Min Yewon!
tag: Min Yewon | words: 832| outfit: katt am ott a képen |notes: remélem tetszik ^^
❥ coding by meg from atf, shine!


Vissza az elejére Go down
Min Yewon
varosi
varosi
Min Yewon


♠ Titulus : ✒ girl next door
♠ Tartózkodási hely : ✒ the home you made for me
♠ Szak/Foglalkozás : ✒ rookie screenplay writer
♠ Családi állapot : ✒ too afraid to take that step
♠ Hozzászólások : 177
♠ Reagok : 86

See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitimeSzomb. 11 Feb. 2017 - 14:49


Yewon & Joon
a ghost from the past


  
  Ahogy Joon mutatóujja az ajkaimra simult, abbahagyom az éneklést. Kancsalítva figyelem a kezét, úgy hallgatom a gyerekes fenyegetését, és a szívem összeszorul, ahogy realizálódik bennem, hogy csupán ennyire van szükségem. Hogy valaki megtaláljon, amikor menekülni akarok, hogy utánam jöjjön, leordítsa a fejem, majd magához vonva visszarángasson oda, ahova tartozom, még ha egy ostoba pillanatra el is bizonytalanodom abban, hogy valóban az a számomra megfelelő hely.
   A sós könnyek összegyűlnek mindkét szemem sarkában, és kis híján végig is folynak az arcom mentén, annyira nevetek, de ez a kacagás hamar elhal, és a némaság kegyetlenül elszomorít. Látszólag mindkettőnket.
   Tisztában vagyok vele, hogy tudja: a legcsúnyább dolgokat eltitkolom előle, hisz az elhintett morzsaszemekből képtelenség összerakni a teljes történetet. A szemöldökei akaratán kívül elárulják, egymáshoz simulnak; bosszús. Mégis megpróbál vidám hangulatot teremteni.
   Meg sem érdemlem.
- Dehogy adtam! – felelem tettetett felháborodással, hiszen tudhatná, hogy nem vagyok ennyire ostoba. Hyun Jae mellett megtanultam, hogy egy idol számára mennyire fontos a magánélet, hogy a rajongók bármire képesek, és hogy egy apró személyes információ is képes ég felé meredező felhőharcolókat a porba rántani. - Nem kockáztathattam meg, hogy véletlenül nyilvánosságra kerül. A végén még miattam kellett volna megváltoztatnod – mondom két sebtében megrágott falat között. A korábban az asztal közepére csúsztatott rizs egészen sótlan és íztelen. - Akkor pedig mégis honnan szereztem volna meg az újat?
   Félénken nézek fel a velem szemben ülő srác szemeibe. A mosolyom halvány, mégis őszinte. A tudat, hogy bármikor felvehettem volna velük a kapcsolatot, egyfajta kapaszkodó volt számomra a busani évek alatt. Egészen addig a pillanatig, amíg a nyár elején a könnyeimet nyelve fel nem hívtam Rinjit, meg sem fordult a fejemben, hogy ezek az erősnek hitt kötelek talán már mind elszakadtak. Ha aznap este nem vette volna fel a telefont… fogalmam sincs, hol lennék most.
   Joon hangja alig észrevehetően hangosabbá válik, és az elnyújtott és mögé feltételezett gondolatoktól szabályosan összerezzenek. A velem szemben ülő balladaénekes arcát tanulmányozva keserű mosolyra húzom a szám. Bármennyire is el szerettem volna kerülni ezt a helyzetet, nem titkolózhatok tovább. Anélkül semmiképp, hogy ezzel ismételten ellökjem magamtól.
- És már egy hétre rá kiköltözött Japánba, én pedig új szobatársat kaptam. Egy felelőtlen, újgazdag libát, aki… - válaszolom, de a hangom akaratomon kívül elcsuklik, amikor Doyeont szidom. Nem fair, hogy ilyeneket mondok róla, mert már a kezdetek kezdetén tudatta velem, hogy ő ilyen. "Én alszom a jobb oldali ágyon, mert a legtöbb órám késő délután kezdődik, és kizárt, hogy hagyom, hogy a reggeli napfény megzavarjon az alvásban.” „Minden este én zuhanyzom le előbb, szóval, ha meleg vizet szeretnél, kelj fel reggel, akkor már biztos újratöltődik.” „Amikor a délelőtti óráidra mész, maradj csöndben, mert, ha túl korán kelek, nem tudok visszaaludni, és a saját előadásaimra már teljesen elfáradok. Nem fogok miattad megbukni!” A tanév elején nem volt olyan nap, hogy ne a mi kiabálásunktól lett volna hangos a kollégiumi folyosó. - Hónapokon át az egyik legkedvesebb barátnőm volt. Bíztam benne, mert ő is bízhatott bennem, és ez a barátoknál kölcsönös, nem? – kérdezem kétségbeesetten, egy ártatlan csirkecsíkot szorongatva. Különös, hogy rajtunk kívül mindenkit meglepett, hogy egy átszenvedett büntetés után milyen közeli barátokká váltunk. És furcsa, hogy rajtunk kívül mindenki természetesnek vette, hogy ennek előbb-utóbb vége szakad. Mintha a tömeg akaratának fejet hajtva az égiek helyre állították volna a világ egyensúlyát. - Mindketten hibáztunk, és ezen nem tudtunk túljutni. Nem akarom, hogy sajnálj, mert végig mellettem volt. De a kitaszítottakat körülvevő légkör rányomta a bélyegét az utolsó hónapokra. Én pedig eljöttem, hogy ragyoghasson.
   És ezzel lezártnak tekintem a témát. Az égből aláhulló, hűvös esőcseppek emlékétől libabőrbe borul minkét karom. Fél éve, hogy egy szót sem hallottam felőle. Fél éve, hogy felszálltam arra a buszra, magam mögött hagyva a sokszor megdöbbentően felszínes barátnőmet. Fél éve, hogy az ő érdekeit tartva szem előtt ellöktem magamtól, hogy a távozásommal ismételten sztárként sétálhasson végig a folyosókon. Remélem, boldog.
   A többször elismételt nem, nem, nem groteszk mód mosolygásra késztet, pedig nincs benne semmi mulattató. Sötétben tapogatózva próbálom kitalálni, mi járhat Joon fejében, de őszintén szólva fogalmam sincs, mi válthatta ki belőle ezt a reakciót, így egyből a legrosszabbra gondolok. Hogy Rinji balesetet szenvedett; leesett a színpadról vagy elütötte egy autó.
   A kezem még akkor is remeg, amikor lehajolok a telefonomért.
És az előttem ülő férfi válasza sem nyugtat meg különösebben.
- Akkor miért kérdezted? – kíváncsiskodom homlokráncolva, a kezemben szorongatott pálcákat a barátomra szegezve. A hangom okkal számonkérő. Rinji a legjobb barátnőm. Ha bármi is történt, azt el kell mondania, még akkor is, ha szerinte képtelen lennék elviselni.
   Joon habogva áll fel az asztaltól, az arca egészen fehér. Mint aki szellemet látott, és hiába próbálok a karja után kapni, már méterekkel odébb jár, mire eljut az agyamig, hogy talán ez az egész, ki kell mennem a mosdóba, csak egy béna kifogás.
- Kang Joon! Mit titkolsz el előlem? – kiáltom utána, de mintha a falnak beszélnék. Csupán a közeli asztaloknál ülő vendégek és a pult mögött álló kiszolgálók nem kívánt figyelmét sikerül magunkra vonnom. Gratulálok, Min Yewon! Ha eddig nem lett volna egyértelmű, hogy kivel vacsorázol, most már mindenki tudja. Komolyan szükségszerű volt a teljes nevén szólítanod?
   Kínomban a tenyerembe temetem az arcom.
   Amíg Joonra várok, bekapcsolom a telefonom. Három olvasatlan üzenet. Az egyik egy, a holnapi vizsgával kapcsolatos kérdés, és Park kicseszett Bong Soo küldte. A másik a szobatársamtól jött, aki megkért, hogy vigyek neki valamit az étteremből, mert már nagyon éhes, de túl fáradt ahhoz, hogy boltba menjen. Ez az ő speciális rendelése. A harmadik egy kép a parkban mosolygó legjobb barátnőmről. Úgy tűnik, mégsem kellett kórházba szállítani.
   De akkor mégis mi történt?
   Az ujjam a mentaszínű tok alól kikandikáló cetlivel játszadozik. Vajon már túl késő, hogy felhívjam? Hisz lassan egy hete, hogy találkoztunk. Talán már nem is emlékszik rám, és az egész beszélgetés csupán pár kínszenvedéssel elmakogott izéből, hümmögésből és bocsánatkérésből állna. Az is lehet, hogy elrontotta a számokat. Hisz részegen még egy hatos is könnyen hetesnek tűnhet! Talán fel sem veszi az ismeretlen hívóknak. Vagy már rég megbánta, hogy meghagyta az elérhetőségét.
   A gondolataimból a velem szemben elhelyezett szék nyikorgása szakít ki. Mosolyogva csúsztatom a helyére a papírdarabot.
- Mi lenne, ha elölről kezdenénk? – kérdezem, enyhén oldalra biccentett fejjel. - Mintha egy hosszú vakáció után végre ismételten látnánk egymást az iskolában. Elmeséled, mi van veled, és én is beszámolok mindenről, ami érdekel.
   Ezúttal titkok nélkül.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





See You Again - Yewon & Joon Empty
TémanyitásTárgy: Re: See You Again - Yewon & Joon   See You Again - Yewon & Joon Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
See You Again - Yewon & Joon
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» gang joon sup
» Joon x Jiji
» Yewon & Nico & NE1 else
» Hyun Jae & Yewon × első találkozás
» Rinji&Yewon × I need my BF! (hangover version)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
S.E.O.U.L :: Special (f)-
Ugrás: