Szöulban játszódó fórumos szerepjáték, mely egy egyetemi campus köré központosul, de mindenkit tárt karokkal várunk.
 
KezdőlapKezdőlap  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Kana&&Cain-Daniel

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Kana&&Cain-Daniel Empty
TémanyitásTárgy: Kana&&Cain-Daniel   Kana&&Cain-Daniel Icon_minitimePént. 28 Okt. 2016 - 22:08


- Menj már gyorsabban idióta, nem akarok egész éjszaka pakolni, meg azt sem, hogy rámenjen a napom a dologra! – ordítottam rá a testvéremre, és kedvem lett volna kiragadni a kezéből a kormánykereket, hogy megmutassam neki a vezetés igazi fortélyait.
- Ha nem látnád, akkor pont veled szemben van egy kibaszott nagy dugó – ordított vissza nekem, mire néhány gyalogos bebámult a kocsi ablakán, mert természetesen mind a kettőnknél tökig le volt tekerve. Yangék megérkeztek a szöuli autópályára, éljen.
- Kit érdekel? Mondjuk, fordulj le egy mellékutcán és előbb odaérünk! – ordítottam vissza neki és kedvem lett volna tarkón csapni, de egyelőre még nem akarok meghalni – Cseréljünk helyet, ha ennyire töketlen sofőr vagy Hyung!
Erre nem mondott semmit, csak tette, amit mondtam neki, és milyen meglepő: pontosan úgy lett minden, ahogy felvázoltam neki. Tíz percbe sem telt eljutni az egyetemig, ezért elégedetten vigyorogtam rá, amikor lefékezett előtte.
- Na nem megmondtam? – csíptem bele az arcába – Ne duzzogj. Olyan vagy, mint egy nagy gyerek. Kösz, hogy elhoztál, Hyung.
Valahol mélyen tényleg hálás voltam neki, mert utálom, ahogyan anya társaság előtt fontoskodik, és úgy kezel, mint egy gyereket. Ő legalább nem viselkedik hülyén ha arról van szó. Kis is pattantam a kocsiból vele együtt,és együtt cipeltük fel a cuccaimat a szobám elé.
- Most megyek – mondta, aztán intett egyet, jelezve, hogy tényleg lelép. Na, kösz. Itt állok a szobám előtt, még nincs kulcsom, mert nem mentem le érte a portára. Nem baj, majd az is meglesz, de előbb szeretnék becipelni mindenemet, ami elfoglalja a folyosó felét. Pont ezért is kopogtam be a szobába, hiszen azért mégsem vagyok teljesen tajparaszt, nem fogom rávágni az ajtót szegény srácra. Ki tudja, lehet itt van a barátnője vagy valami és nem akarom rögtön kellemetlenkedéssel indítani a kapcsolatunkat. Türelmesen vártam arra, hogy ajtót nyisson, közben pedig próbáltam elképzelni, hogy vajon milyen lehet. Teljes mértékben hülyeség ez is, ugyanis pillanatokon belül meg fogom tudni, de azért átfutott az agyamon néhány kósza gondolat róla. Én nem leszek ellenséges vele, elég könnyen barátkozom, meg alapvetően nem szoktam másokat csesztetni. Sokan azt hiszik, hogy a népszerű, amerikai diákok csak a szekálódással tudnak maguknak boldog pillanatokat szerezni. Hát… Ebben igazából van valami, de én mindig túlságosan leszarom típus voltam ahhoz, hogy ilyenekbe bonyolódjak.
Amint kinyílt az ajtó, és megpillantottam a szintén ázsiai srácot, barátságos mosolyt költöztettem az arcomra, és az egyik kezemmel integettem neki. Titkon azért egy picit reménykedtem vele, hogy talán összeraknak egy külföldi cserediákkal, de hát akkor úgy néz ki nem lesz lehetőségem ellustulni és keményen rá vagyok kényszerítve a nyelv gyakorlására. Nem is tudom miért hisztizek ennyit rajta, alapvetően tökre szeretek nyelvet tanulni, a spanyol is jól megy, szóval… Mindegy.
- Szia – köszöntem neki, aztán felé nyújtottam a jobb kezem – Cain-Daniel.
Mindenkinek így mutatkoztam be. Valahogy soha nem jön a számra a koreai nevem, túlságosan megszoktam az angolt. Már kiskoromban is a szüleim az első nevemen szólítottak, hogy ne zavarodjak meg attól, hogy kétfélét mondogatnak nekem, aztán hat éves lehetettem, amikor kijelentettem, hogy nem Cain, hanem Cain-Daniel vagyok és nagyfiú. Azóta ragadt rám ez a név így, ilyen formában.
- Benne lennél egy kis szobatársi csapatépítésben? – vigyorogtam rá, és barátságos, közvetlen hangon beszéltem hozzá, a magam amerikai akcentusommal – Mert akkor megkérnélek, hogy segíts egy picit cipekedni, főleg azokkal.
Itt az amúgy szétszerelt állapotban álló dobszerkóra mutattam. Nagyon reméltem, hogy be tudom majd zsúfolni a szoba sarkába, mert a kis kincsemet nem szívesen tárolnám a suli próbatermében, az meg teljesen lényegtelen, hogy az otthoni meg az amerikai lakásunkban is van egy-egy. Ez az egyetlen gyöngyházfényű, gyönyörű fehér szerelmem, szóval nem lehet baja.
- Mennyire… nagy a szoba? – kérdeztem tőle összevont szemöldökkel. Na nem mintha annyira zavarna ha pici lenne, de mindenképpen el akartam hozni ezt a készletem, mert nagyon drága volt, és három hónapot güriztem érte – Nem nekem kell, hanem a dobomnak. Csak mert nem akarom, hogy otthon baja legyen.
Igazából drága Hyungom, aki szintén zenélget… Nos ő szereti nyúzni az én hangszereimet is, ezért a legféltettebbet inkább magammal hoztam. Komolyan, inkább kiviszem az ágyat és alszok a folyosón, de ennek nem lehet baja.
Mivel úgy gondoltam, hogy szegénynek már így is sikerült bemutatkoznom, és épp eleget beszéltem ahhoz, hogy befejezzen, csak egy várakozó pillantást vetettem rá. Rendes srácnak tűnik így elsőre, szóval tényleg reménykedem benne, hogy majd jól kijövünk.


tag: Kana | notes: Akkor pakoljunk. Very Happy  | 707 | hacuka 
Vissza az elejére Go down
Hirose Kanata
staff
staff
Hirose Kanata


♠ Titulus : the nerd™
♠ Tartózkodási hely : 302-es szoba
♠ Szak/Foglalkozás : programozás
♠ Családi állapot : szeretem óceánon innen és túl
♠ Előtörténet : cserebere fogadom
♠ Hozzászólások : 85
♠ Reagok : 101

Kana&&Cain-Daniel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kana&&Cain-Daniel   Kana&&Cain-Daniel Icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2016 - 8:25


hero95z logged in.
Current mode:teambuilding
Level: 1
Next player: Cain-Daniel

Persze tudtam, hogy egyszer ez a nap is eljön. Már amikor aláírtam a cserediák-programmal kapcsolatos papírokat, tisztában voltam vele, hogy nem sajátíthatok ki egy egész szobát a kollégiumban vagy konkrétan az egész ösztöndíjam arra menne rá. Azonban mivel már az orientációs hét eleje óta itt voltam, így kicsit elkényelmesedtem, és megszoktam, hogy csak az enyém a háromfős szoba. Bár valljuk be, a méreteit tekintve max másfélszer akkora lehet, mint az otthoni szobám. Tehát nem egy királyi palota méret, de egymagamnak tökéletesen megfelelt. Még két embernek is, na de hogy háromnak? Nem tudom, hogy az iskolai vezetés miért gondolta úgy, hogy hatékony, ha ilyen apró helyre zsugorítják a diákokat. Tudom-tudom, sok jó ember kis helyen is elfér, de azért nem kellene ennyire szó szerint venni a mondást.
Éppen egy új algoritmust írok C++-ban a hónap végi beadandón előre dolgozva, mert miért is ne? Miközben interfész-teszteket futtatok a külön winchesteremről, és a beépített ventillátorok 100%-on mennek, hogy ne melegedjen túl a rendszer. Teljesen belemerülök a kódsorok pötyögésébe, a hibaüzenetek lelövésébe, a rendszerterv ellenőrzésébe, annyira, hogy először meg sem hallom a kopogást. Vagyis meghallom, csak nem tudatosul, hogy nekem szól, így egy pillanatig csak lemerevedve ülök az ágyban, és bambulok az ajtóra. Nem nagyon szokott senki sem keresni. Eddig egyedül igazán csak Hyerim látogatott meg, de ő előtte mindig ír egy üzenetet, hogy átjöhet-e vagy csak szimplán kijelenti, hogy jön, amit persze nem bánok… ha éppen nem a tusolóból jövök vissza. Így most ötletem sincs, hogy ki lehet, hacsak nem a szintfelelős vette észre a túlzott hálózati leterhelésemet. Ezen megijedve gyorsan leállítom a program futását, majd kipattanok az ágyból, és kisimítom a gyűrődéseket a tokiói egyetemem lógóját viselő pólóból, mert ha Hyerim jön, ha a szintfelelős, mindkettejük előtt jobb, ha nem festek úgy, mint akin átment az úthenger. Persze más-más okokból.
Azonban amikor kinyitom az ajtót, egy hozzám hasonlóan ferde szemű srácot pillantok meg, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem japán, és ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy minden bizonnyal helyi, ami meglepne, mert tudtommal cserediákokat cserediákokkal rakják össze a szobákban. Talán thai vagy maláj, veszem sorra a lehetőségeimet, de végül arra jutok, hogy mindegy.
- Helló. Kanata – fogadom el a srác felém nyújtott kezét, és meglepődöm, hogy annak ellenére, milyen gördülékenyen megy neki a köszönés mennyire nem koreai neve van. Talán mégsem koreai vagy igen furcsa beceneve van. Vagy lehet, hogy kínai… Náluk szokás angol neveket választani, nem?
Már éppen finoman rákérdeznék, hogy mit szeretne, mert mennék vissza a szeretett konstruktoraimhoz és metódusaimhoz, de Cain-Daniel megelőz, és meg kell győződnöm róla, hogy bizony nem amerikai cserkészegyesület tagja, hogy az összes szomszédjának sütit hozzon ajándékba a beköltözése alkalmából, hanem ő maga fog beköltözni ide.
- Csapatépítésben? – tátogom felvont szemöldökkel a kérdésére, majd kieresztek egy „áh”-t a elismerésre, amikor elmondja, hogy cipekedésben lenne szüksége a segítségemre. – Öö… igen, persze.
Mármint miért is ne? Mi bajom lehet abból, ha jó fej vagyok, és egy kicsit segítek a leendő szobatársamnak? Legalább nem fog kizárni a szobánkból bosszúból vagy ilyesmi. Meg egyébként is emlékszem, én mennyit szenvedtem beköltözéskor.
- Ó! Hát… nem túl nagy – fordítom a fejem, hogy rálássak a szobára, ami három ággyal, íróasztallal, két nagy szekrénnyel és egy hűtővel már alig hagy helyet a szabad mozgásra, de azért nem akarom letörni Cain-Daniel lelkesedését. Főleg miután megtudom, hogy nem ő akar elterpeszkedni, hanem a hangszerének kell a hely. Igazából nem zavar, semmi bajom a zenével, de azért remélem, nem fog hajnali háromkor ezek játszani. – De megoldjuk, hogy ne kelljen a folyosón aludnod.
Tudom, hogy szűkszavú vagyok, főleg a sráchoz képest, de ha együtt fogunk élni ebben a szemeszterben, akkor minden bizonnyal ezt is meg kell majd szoknia. Mint ahogyan nekem is azt, hogy ennyit beszél vagy ki tudja, lehet csak az első találkozás örömére ilyen.
- Amúgy nem koreai vagy? – bukik ki belőlem váratlanul a kérdés, mert furcsa akcentust vélek felfedezni a szavai közt, de lehet csak olyan délről jött, hogy a dialektusa nekem zavaró, és különösen igyekeznem kell, hogy minden szavát kivegyem.
- És miben segítsek? – tárom ki a legszélesebb állapotára az ajtót, és kilépek a folyosóra, hogy rálássak a cuccaira. Ó, hát nem csoda, hogy ennyivel segítséget kér. S csak remélem, hogy nem török össze semmit.
pakoljunk, szobatárs ^^
hero95z logged out.


舞い散る花びらの中 彷徨う今も

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Kana&&Cain-Daniel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kana&&Cain-Daniel   Kana&&Cain-Daniel Icon_minitimeVas. 13 Nov. 2016 - 17:06


Nagyon reménykedtem benne az ajtó előtt álldogálva, hogy a szobatársam legalább normális lesz majd. A bátyám az elmúlt napokban igencsak kikészített a hülyeségeivel. Fogalmam sincs, mi baja lehet a palinak, ugyanis én tudtommal semmi rosszat sem tettem, de tényleg, erre most a nyakamat merném tenni. Általában jó viszonyban voltunk, és nagyjából csak miatta jöttem ide, hiszen ő meg tudott győzni, amúgy meg… Tényleg, magasról tennék az egész helyre meg mindenre, ha normálisan viselkedne, ha beállítana hozzám akár úgy is, hogy „Do Hyun-ah, gyere, menjünk el ma este sörözni, te fizetsz”, vagy ha egyáltalán csak köszönne. Már most kezd elegem lenni belőle, ezért is erősítettem meg magamban a dolgot: igen, száz százalékig biztos, hogy a kollégiumban akarok maradni és nem, nem szeretném a savanyú pofáját lesni egész nap. Nem vágytam öri barira, vagy megértő szobatársra, csak valakire, aki mondjuk, rendesen tud köszönni, és talán lehet is vele pár szót váltani.
Talán pont ez is volt az egyik oka annak, hogy egy kicsit talán túlságosan is megbámultam a srácot, aki kimászott az ajtó mögül. Amolyan vérbeli kockának tűnt, szerintem tuti informatikát tanul, de akár tévedhetek is. Én csupán megszokásból viselek még otthon is menő cuccokat, és a hajam, ha kócos, akkor sem teljesen áll össze-vissza, hanem inkább amolyan szexi módon, mintha valaki beletúrt volna. Most mondjuk pont nem olyan volt, egyszerűen csak beállítottam egy rendezett fazonra, ami mégsem túl extra hétköznap, de jól áll. Akárki akármit mond, a fiúk többet tökölnek a hajukkal, mint a lányok, ez tény. Mindegy, most amúgy sem én, vagy a hajam a téma, inkább az új srác, akit talán már túlságosan sok ideje nézegethetek, és még a végén azt hiszi, hogy buzi vagyok, pedig csak kíváncsi.
- Akkor az egyszerűség kedvéért Kana leszel – mosolyogtam rá. Mindenkinek rövidítem a nevét, ez általában a szimpátiám jele, meg annak is, hogy nem valami jó a névmemóriám és így könnyebb megjegyezni a dolgokat. Érdekes, hogy én meg a saját amerikai nevemet teljese formájában szeretem a legjobban hallani, de hát… szép nevem van, na.
- Köszi – vigyorogtam rá, aztán magam mögé néztem – Elég sok cuccom van, pedig próbáltam csak lényegesebb dolgokat hozni… Mindegy, az ágy alatt elfér a bőröndben, amit nem tudok kicsomagolni.
Tisztában voltam azzal, hogy ez a srácot egyáltalán nem érdekli, nagyrészt csak hangosan gondolkodtam, meg alapból sem vagyok egy szűkszavú ember, így általában amit gondolok, azt ki szoktam mondani. Ez kifejezetten hátrány, amikor az ember randizik, és a másik fél kebleit bámulva önti szavakba a gondolatait, szinte észrevétlenül. Ez az egyik baj velem, egyszerűen nem tudok ráülni a számra még akkor sem, amikor igazán kéne, és egyáltalán nem szándékos a dolog.
- Az nem jó – húztam el a számat, aztán mellé léptem, hogy én is benézhessek a szobába – Te jó ég, ez fele az én otthonimnak!
Nem baj, megoldjuk a dolgokat. Nagyjából nekem soha nem a saját kényelmem miatt voltak nagy szobáim, hanem a hangszerek foglalták a helyet. Sokszor használtuk próbateremnek is, ezért a harmadik feljelentés után a szüleim úgy döntöttek, hogy inkább hangszigeteltetik. Bölcs döntés.
- Maximum kiütjük a falakat és elfoglaljuk a szomszéd lakosztályt is – vicceltem el a helyzetet, de természetesen nem tettem volna meg a dolgot. Azért nem kéne botrányt csinálni az első napomon, majd ráér a dolog egy hét után bőven. Azon gondolkoztam, hogy én mit is vártam ettől az egész helyzettől és hogyan fogjuk becipelni a dobomat anélkül, hogy baja esne. Mert ha megkarcolódik komolyan elkezdek sírni, mint egy óvodás, rengeteget dolgoztam azért, hogy legyen egy profibb felszerelésem. A szüleim azt mondták, hogy ha annyira fontos nekem a hobbim, akkor keressem meg rá a pénzt, ezért egyszerűen nem volt más választásom, szóval nagyon remélem, hogy épségben be tudjuk vinni őket.
Mindegy, azért nem tűnik annyira korlátoltnak a srác, amikor mind a ketten visszafordulunk, akkor veszem jobban szemügyre a pólóját, és hunyorogva próbálom felismerni az írásjeleket.
- De koreai vagyok, csak az Államokban születtem és a könnyebb beilleszkedés miatt amerikainak is neveltek a szüleim. Ezért beszélek furán. – mondtam végül, aztán újra az arcára emeltem a tekintetem – Te pedig… Japán ha nem tévedek. Nem tűnik se hangulnak se hanjának az, ami a pólódon van.
Igen, elég nagy dolog, hogy ezt így le tudtam vezetni, mert amúgy annyira értek az ázsiai dolgokhoz, mint egy európai ember. A beszédemre is utaltam, mert az volt az egyetlen olyan dolog, amitől tényleg feszélyezve éreztem magam. Alapból a szüleim nem Szöuliak, apukám Ilsanban született, anyukám meg sosem beszélt hozzám koreaiul, mert külön felszólítottam rá, de ő meg busani. Gyönyörű lenne ha három féle akcentussal beszélnék.
Én is végignéztem a poggyászomon, ami nagyjából két sporttáskából, egy gurulós bőröndből, meg a dobfelszerelésemből állt. Pedig tényleg azt hittem, hogy nem hoztam magammal sok cuccot… Mindegy, a nagy része még így is a koreai házunkban, vagy a nagyinál van.
- Hmm – vakartam meg a fejem, aztán a kezembe vettem a legkönnyebbnek tűnő – de amúgy dög nehéz táskát – Először mondjuk vigyük be ezeket, a dobra azt hiszem időt kell majd szánnunk.
Óvatosan adtam a kezébe, mert amúgy még én is nehéznek találtam, de nem tűnt kifejezetten puhánynak, biztos el fogja bírni. A kockák is lehetnek erősek. Én felkaptam a másik táskát, aztán amint beléptem a szobába, egyből megpillantottam a gépét.
- Elég menő – bólintottam elismerően az irányába, aztán leraktam az érintetlennek tűnő ágyra a cuccomat. – Szoktál Lolozni?
Az egyik játék, amivel én is szívesen elütöm az időmet, még a bandával is csináltunk jó kis LAN-partikat amikor nem volt kedvünk zenélni. Egyelőre nem is indultam el a többi cuccomért, hanem levetettem magam az ágyra, hogy kipróbáljam mennyire kényelmes, meg amúgy is Kana válaszára vártam. Nem tűnt beszédesnek, de segítőkész és ez értékelendő.

tag: Kana | notes: Akkor pakoljunk. Very Happy  | 925 | hacuka 
Vissza az elejére Go down
Hirose Kanata
staff
staff
Hirose Kanata


♠ Titulus : the nerd™
♠ Tartózkodási hely : 302-es szoba
♠ Szak/Foglalkozás : programozás
♠ Családi állapot : szeretem óceánon innen és túl
♠ Előtörténet : cserebere fogadom
♠ Hozzászólások : 85
♠ Reagok : 101

Kana&&Cain-Daniel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kana&&Cain-Daniel   Kana&&Cain-Daniel Icon_minitimeCsüt. 24 Nov. 2016 - 18:23


hero95z logged in.
Current mode:teambuilding
Level: 1
Next player: Cain-Daniel

Kana.
A fülemben cseng a két szótagos becenév, mint egy megnyomott ajtócsengő hosszan kitartott rossz recsegése. Olyan akár egy fantomsikoly, mely életre kelt minden eltemetett emléket és érzést, és biztos vagyok benne, hogy a füleim vége elvörösödik. Még szerencse, hogy a hajam takarja. A kócos kobak kissé lógó frizurával nem védőmechanizmus, de ilyenkor jó célt szolgál, például elrejti az eltévelyedett gondolataimat egy nem megfelelő helyen kutakodó idegen elől.
Kana. Kana. Kanaaaa hosszan elnyújtott a-val Hyerim kedvenc megszólítása. Ő volt az első, aki így hívott, hiszen Japánban még Koreánál is komolyabban veszik, hogy nem szólítasz meg bárkit csak úgy valamilyen utótag nélkül. Ha pedig már utótagot használsz becézés szóba sem jöhet. Még a legközelebbi barátaim (már ha nevezhetném annak azokat akikkel együtt jártam játékterembe) is csak simán Kanatának szólítottak. A szüleimnek meg egyetlen gyermek lévén csak fiam voltam. Nem véletlen, hogy annyira meglepődtem, amikor Hyerim, miután megtudta a nevemet Kanának kezdett el hívni. Eleinte azt hittem, csak véletlen, de aztán megint és megint megtörtént, és hogy is hibáztathattam volna? Koreai szokás szerint a keresztnév két tagból áll. Legfeljebb két szótag, és nem több. Erre én jövök a három szótagos vezeték és keresztnevemmel! Hát nem csoda, hogy koreai ismerősöm megpróbál valahogyan rövidíteni a nevemen, mert az egyszerűen túl hosszú az ő rövid szótagokat megszokott fülükhöz. Megszoktam már és nem is zavar, ezért magam sem tudom, mi lep meg, amikor az újfent felbukkanó srác kijelenti, hogy mostantól már csak Kana leszek. Oké, ebben nincs semmi új. De talán az én konzervatív keleti elmémnek furcsa, hogy még egy fél perce sem ismerjük egymást, de máris a beceneveknél járunk. Cain-Danielről viszont lerí (és nem csak a neve miatt), hogy sokkal közvetlenebb, nyugatiasabb módon áll hozzá ehhez a dologhoz. Én viszont nem vagyok olyan, hogy szóvá tegyem a dolgot, de időm sincs, mert a srác máris letámad a kérdéssel a szoba méretét illetően.
- Miért? Nagyobbat vártál egy kollégiumtól? – pislogom meglepetten a srác döbbenetén, hiszen én a magam részéről meglepően barátságosnak találtam az emeletes ágyak segítségével helyszűkösséget feloldó helyiséget. Persze, nem volt egy lakosztály, de ismerek ennél sokkal rosszabb kolikat is, úgyhogy személy szerint úgy gondolom, hogy szerencsénk van… legalábbis míg nem költözik be a negyedik ágy tulajdonosa, mert akkor már tényleg sokan leszük ennyi négyzetméterre.
- Hát azt nem hiszem, hogy értékelnék – jegyzem meg halkan, amikor a Cain-Daniel azzal viccelődik, hogy ki kéne ütni a falakat. Legalábbis remélem, hogy csak viccelődik. Amilyen szabad jellemnek tűnik, simán kinézném belőle, hogy beállít egy baltával és szétveri a minden bizonnyal nem éppen betonból készült falakat. Ha viszont csak viccelt, akkor bizonyára érzékeli, hogy nem vagyok kifejezetten vevő a humorára, hiszen még nem csiszolódtunk össze. Egyébként nem vagyok ennyire karót nyelt alak, inkább csak úgy fogalmaznék, hogy szófogadó gyerek vagyok, aki nem szeret bajt kavarni és tilosban járni, de főleg nem bajba kerülni más miatt.
A nagy kérdésemre végül megtudom a srácot, nem véletlen a nagyon szabad viselkedés, hiszen Amerikában nevelkedett, és lehet, hogy sztereotípia, de az én elmémben úgy él, hogy az ottani emberek mind ilyen rendkívül közvetlen és laza polgárok. Azon viszont meglepődöm, hogy a srác elsőre kitalálja, milyen nemzetből szalajtottak engem, hiszen a nyugatiak rendszeresen minden ázsiait kínainak néznek. Aztán bambán a pólómra tekintek, és rájövök, hogy mi buktatott le. Ó, hát igen, ez elég egyértelmű, viszont ezek szerint az új szobatársam nem éppen ostoba, ha meg tudta különböztetni a karaktereket.
- Igen, Japán. Öhm… szóval ha neked az könnyebb, beszélhetünk ám angolul – rántom meg a vállamat, miközben felajánlom, hogy megkönnyítem a helyzetét, hiszen akkor legalább egyiküknek nem kell szenvednie idegen nyelvvel. Nem jönne ki jól, ha a botladozó koreainkkal nagyon félreértenénk egymást.
- Oké – csak motyogom, de minden további nélkül elveszem tőle a táskát. Annak súlya először meglep, és elkerekednek a szemeim, de aztán erőt veszek magamat. Elvégre is a saját bőrönd és poggyászhalmomat is elcipeltem valahogyan kollégiumig, ez meg azért annál nem nehezebb. Az újabb meglepetés akkor ér, mikor a srác szóvá teszi elismerését a gépem irányába, ami az egyik leginnovatívabb japán márka, de nem szoktam hozzá, hogy megdicsérjék.
- Kösz – vakarom meg a tarkómat, miután megkönnyebbülten leteszem néhány méter cipelés után a táskáját az ágy lábához, ahova leült. A következő kérdése már egyáltalán nem okoz döbbenetet, inkább megmosolyogtat. Ha valaki kocka, mindenki ilyen kérdésekkel fordul hozzá, hogy szokott-e LOL-ozni vagy milyen szinten van a WOW-ban, mintha minden informatikusnak muszáj lenne játszania ezekkel. Újabb sztereotípia, de nem állítom, hogy nagyot tévednek. – Néha, de nem vagyok hardcore játékos. Jobb szeretek én magam kódolni. Szoftverfejlesztő programozónak tanulok – rántom meg a vállam magyarázatképp, mert hát mégis ki programozgat csak úgy szórakozásból? (Megsúgom: én.)
- Te gondolom, zenét tanulsz – vonom le a következtetést az egyelőre még kint pihenő dobja miatt, de ez is csúnya sztereotípia, hiszen lehet, hogy szimplán csak szereti a zenét. De mindegy is, a lényeg, hogy jól kijöjjünk. Ehhez pedig nem árt, ha kicsit megismerjük egymást, nemde? Ezzel nyugtatom magamat, miközben engedek a kíváncsiságomnak: - Szólóban nyomod vagy zenekarban?
pakoljunk, szobatárs ^^
hero95z logged out.


舞い散る花びらの中 彷徨う今も

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Kana&&Cain-Daniel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kana&&Cain-Daniel   Kana&&Cain-Daniel Icon_minitimePént. 9 Dec. 2016 - 22:12


Folyamatosan a srác arcát fürkésztem, próbáltam már látásból is megismerni egy picit, megérteni, összeszedni róla infókat. A ruhái nem éppen arról árulkodnak, hogy divatmagazinokat forgat, amit valahol pozitívumnak ítéltem meg, mert így már tuti, hogy nincsen semmilyen furcsa hajlama, ami miatt félnem kéne tőle, viszont én kicsit zavarban éreztem magam az amúgy drága és márkás ruháim miatt. Én azért szeretek öltözködni annak ellenére, hogy nem követem a divatot, eléggé válogatós vagyok. Anya mindig meg is jegyzi nekem, hogy csak a gönceim egy vagyonba kerülnek, ezért igazán elmehetek dolgozni, hogy a többi szükségletemet kielégítsem. Alapjáraton jellemző volt rám egy cseppnyi kényeskedés, szerettem belekötni a vasárnapi ebédbe, és nekem mindig külön kellett főzni, ha anya nem akarta, hogy belefulladjak a hamburgereimbe. Azt bezzeg mindig szerettem, de a húslevest már nem ettem annyira lelkesen, csak undorodó arckifejezéssel kavargattam a kanalammal. Érdekes, hogy koreai ételeket sosem csinált nekünk, pedig elvileg egészségesek. Mindegy, legalább már volt valami értelme, hogy idejöttem, mert enni nagyon szeretek, de válogatni is. De bizakodó vagyok és remélem, hogy találok majd valami olyan kaját, ami ehető lesz még nekem is.
- Hát anyámék annyira fényezték ezt az országot, hogy el tudtam volna képzelni egy picit nagyobb szobát – jelentettem ki még mindig befelé nézve, aztán csak sóhajtottam és a fejemet vakarva kezdtem el agyalni azon, hogy akkor most mi a fenét kezdjek magammal. Mert az tuti, hogy ide nem fogom tudni benyomorítani a dobomat… Bár igazából borzalmas szemmértékkel vagyok megáldva, szóval lehet befér majd rendesen, csak én nem vagyok elég jó ahhoz, hogy lássam. Ha meg nem azon ne múljon, csinálok én majd helyet, egy pillanatig sem kell félteni engem. Maximum kicipelem az ágyamat, vagy szerzek valahonnan egy fűrészt és megfelezem. Szerencsére még csak ketten vagyunk, szóval akár kipakolhatjuk a többi ágyat, aztán teszek magasról a szabályokra, tuti, hogy nem pakolom be a cuccomat valami közös stúdióba, ahhoz túlságosan féltem.
- Hát az nem számít – jelentettem ki, aztán sóhajtottam – Anya azt mondta, hogy minden gondolatomból vonjak gyököt, és úgy cselekedjek majd itthon. Nem igazán tudom, hogy mire gondolt, de akkor ez gondolom, azt jelenti, hogy a falkiütés sztornó és valami új tervet kell kitalálnom, nem?
Na jó, ennyire hülye én sem vagyok. Annak ellenére, hogy matekból világ életemben épp átmenős voltam, pontosan tudtam, hogy vissza kell fognom magam. Amit otthon következmények nélkül megcsináltam volna, az itt lehet, hogy botrányos viselkedésre utal. Na nem mintha a falak kiütése megtorlatlan dolog lett volna, de azért maximum kaptam egy ejnye bejnyét és kifizettették velünk a kárt. Ez általában nem volt gond, mert apám jól keresett, én meg soha nem gondoltam bele komolyabban, hogy ez neki mennyi munkájába és időjébe telhetett. Ezért nem is szégyelltem magam komolyabban akkor sem, amikor a szomszéd ablakát 12 évesen berúgtam a focilabdámmal.
A megérzésem nem csalt, és úgy tűnik nem is vagyok annyira hülye, mint magam gondoltam. Egy kis ideig azt hittem, hogy hülyeséget mondtam, de a sebtében szerzett koreai nyelvtudásom úgy néz ki annyira nem is rossz. Általában a suliban minden tárgyból szar voltam, kivéve a nyelvekből, azokat szerettem. Tök jó dolog, mert akkor a csajok automatikusnak intelligensnek hisznek, ha sok nyelven beszélsz. Érzékem is volt hozzá, szóval anyámék sokáig tolmácsnak szántak, de aztán végül közöltem velük, hogy dobolni szeretnék. Nem örültek neki, mondván, hogy elpazarolom a nyelvérzékem, de engem nem kifejezetten érdekelt. Az évek során tökéletesre fejlesztettem a szelektív hallásom.
- Ez nem rossz ötlet – mosolyodtam el, aztán már rögtön át is váltottam angolra – Nem igazán szeretem a koreait, de ezt ne mond senkinek, mert ki fognak nyírni. Nehezebb, mint a többi nyelv, amit eddig tanultam.
Aztán a kezébe adtam a csomagom, és magam is cipelni kezdtem a többi cuccom. Ugyan oda tettem le, mint ő. Ezzel egyelőre nem akarok foglalkozni, a ruháimat nem lesz nagy dolog bepakolni, meg a többi sem jelent gondot, inkább a dob miatt aggódtam. Utána, megint kutató pillantással kezdtem el szemlélni a fiút, és próbáltam rájönni, hogy vajon milyen lehet. Pont úgy, mint amikor ajtót nyitott. Lehet, hogy ez neki kényelmetlen, de soha nem tudtam tenni ellene, mindenkit kíváncsian nézegettem. Talán bunkóság, de semmi rosszindulat nem volt bennem ilyenkor, tényleg csak egyszerűen érdekelt a másik. Őt pedig kifejezetten érdekesnek tartottam. Nem tudtam eldönteni, hogy most van zavarban, vagy amúgy is egy picit félénk srác. Az tuti, hogy jófiú típus, szóval majd meg kell próbálnom egy picit belevinni valami rosszba, talán jót tenne neki. Kiszakadhatna a szürke hétköznapokból, vagy mi. Mindenesetre inkább nem kérdeztem semmit, szerintem így is picit kényelmetlenül érezheti magát, mert én magam is tudom, hogy amúgy egyáltalán nem vagyok annyira tartózkodó, mint az itt, vagy a Japánban élők. Én gátlástalanul lebecézek mindenkit, néha nem is olyan szépen, mint őt. Nicot például előszeretettel szólítottam fasztalicskának, amikor a hátra csaptam, de azért én is tudom, hogy nem éppen így kell elindítani a kócos szobatársammal a kapcsolatomat. Talán majd pár hónap múlva, ha megszokja a stílusom.
- Az jó. – vigyorogtam rá – Akkor majd néha játszhatunk, mert én is így szoktam. Nem tudom hogyan tudnak páran a gép előtt ülni órákig és nyomni egy játékot, hogy aztán másnap is ezt csinálják, meg egész héten, meg vágod, úgy mindig.
Legalább volt bennünk valami közös, szóval tudunk majd csinálni azon kívül is, hogy köszönünk a másiknak és ki-be mászkálunk. Király. Amúgy nem vagyok itthon ülős típus, szóval szerintem sokkal többet leszek majd házon kívül, mint itt, de akkor majd ha kedve van, tudunk játszani. Néha biztosan jót fog tenni, ha nincsen semmi máshoz agyunk. Összedugjuk a gépeinket, talán még bevonunk pár embert és LAN parti. Attól talán jobban otthon érezném magam, mint amúgy.
- Aha. Otthon még volt egy bandám is, meg a tesóm is zenél, szóval valami családi vonás lehet – vontam meg a vállam, aztán elvigyorodtam – Be is kéne hoznunk a cuccot, de nem tudom hogyan lenne könnyebb. Ha összeraknánk és úgy tolnánk be, vagy darabokba, de nem akarom, hogy százszor forduljunk.
A szám szélét rágva próbáltam megoldást keresni a dologra, aztán felálltam és végül elhatároztam magam.
- Nem rakjuk össze, az sok idő, de egybe behozzuk az egészet – jelentettem ki végül és nagyon bizakodó voltam. Ha le tudtuk cipelni a lépcsőn Hyunggal otthon is, akkor ez igazán nem fog problémát jelenteni, hiszen csak felpakoljuk a cuccot és behozzuk, mit kell ezt annyira megbonyolítani?
- Jó így jó lesz – határoztam el végleg magam, de azért próbáltam is győzködni, hogy rendben van. Azért bennem volt a félelem, hogy majd leejtjük és összetörik, vagy megkarcolódik valami, de azért igyekezni fogom szegényt nem kinyírni, vagy nem nagyon hisztizni, ha ilyen történik.
- Nem akarom bepakolni a suli stúdiójába. Túl sok pénzbe került ahhoz, hogy más is használja – végigsimítottam az egyik cintányéron és tényleg olyan gyengéden néztem a szerkómra, ahogy anyámra sem szoktam. Fontos volt nekem a zene meg az is, hogy dobolhassak, a felesleges érzelmeket és feszültséget könnyű levezetni vele.

tag: Kana | notes: Akkor pakoljunk. Very Happy  | 1 104 | hacuka 
Vissza az elejére Go down
Hirose Kanata
staff
staff
Hirose Kanata


♠ Titulus : the nerd™
♠ Tartózkodási hely : 302-es szoba
♠ Szak/Foglalkozás : programozás
♠ Családi állapot : szeretem óceánon innen és túl
♠ Előtörténet : cserebere fogadom
♠ Hozzászólások : 85
♠ Reagok : 101

Kana&&Cain-Daniel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kana&&Cain-Daniel   Kana&&Cain-Daniel Icon_minitimeKedd 27 Dec. 2016 - 12:26


hero95z logged in.
Current mode:still teambuilding
Level: 2
Next player: Cain-Daniel

Mindenki más elvárásokkal indul útnak. Ezzel eddig is tisztában voltam, de annál jobban ki sem tűnhetett ez a dolog, mint az új szobatársammal folytatott beszélgetésből. Amikor én odahaza jelentkeztem az Erasmus-programra, azon imádkoztam, hogy egyáltalán felvegyenek a kollégiumba, és ne kelljen lezüllött diákhostelekben töltenem a napomat, és órákat utaznom tömegközlekedéssel, míg az egyetemre élek. A mindennapi metrózásból már Tokióban is elegem volt, hiszen a reggeli tömeg megőrjített. Eleve nem szeretem, ha az emberek belemásznak a privát szférámba, de a tömegközlekedésnél igazán nincs mit tenni ez ellen. Ha kell, az ember felkenődik az ajtóra, mintsem hogy megvárja a következő járatot, amin ugyanakkor tömeg lesz. Mert ha nem lenne, az azt jelentené, hogy elkésett, azt pedig még jobban utálok, mert minden késő felhívja magára a figyelmet. A legkevésbé kedvelt dolgaim közt pedig igen előkelő helyen szerepel a figyelemfelhívás, amit ezért mindenáron szeretek elkerülni. S mivel ezt a kellemetlen részét a kollégium megspórolta nekem, már alapjáraton hálás voltam, és amikor megláttam az épület felszereltségét, máris jobban el tudtam képzelni itt a következő egy évemet. Igaz, hogy a szoba nagysága nem ideális az ágyak számához mérten, de nem panaszkodom ilyen apróságok miatt, hiszen nekem két négyzetméter is elég, ha ott van a laptopom és minden más, ami a túlélésemhez kell.
- A legtöbb Távol-Keleti ország a XX. századi elnyomásból épült újjá, így az állami iskoláknak, mint ez szponzorok nélkül nincs pénze ilyesmikre… gondolom – rántom meg a vállamat a kissé okostóni megjegyzésemet követve, és magam is meglepődöm, hogy milyen hamar védelmembe vettem Koreát, pedig alig tartózkodom itt néhány hete, és máris ilyen erősen érzek iránta. Vagy lehet, hogy csak az egyetem miatt van így, mert tudom, hogy Hyerim családja támogatja? Vagy csak szimplán nem tudom túltenni a történelmen. Nem mintha az ilyen poros dolgok különösebben lekötnének. Ami történt, megtörtént, mindenkinek a jövővel kellene foglalkoznia, hogy jobb dolgokat építsen a következő generációnak.
A két ország közös múltját ismerve azonban nem nagy elvárásokkal jöttem ide. Megelégedek vele, hogy van hol aludnom, és kész. Persze, nem lehet, hogy mindenki  így áll hozzá ezekhez a dolgokhoz. Lehet, hogy valaki úgy jött ide, hogy lakosztályra és külön bejáratú fürdőszobára vágyott.  Cain-Daniel legalábbis olyannak látszik, aki hozzá szokott a kényelemhez, hogy elé teszik a kaját és kitisztítják utána a gardróbját. A kényelem persze nem feltétlen baj, és azon kívül, hogy úgy fest, mint aki egy magazinból lépett ki, semmivel sem vágott fel, úgyhogy jó fejnek tartom, de az értékrendünk máris elég másnak tűnik.
- Nos, igen, szerintem a falkiütést ne próbáld meg a diplomád megszerzése előtt véghez vinni. De biztos kitalálunk majd valamit – igyekszem segítőkésznek tűnni, bár bevallom, fogalmam sincs, hogyan fogjuk még ekkora helyre bepasszírozni az összes cuccát, ha egyszer mindegyik lakó megérkezik. Ám amíg az nem történik meg, és egyikünk sem veri ki a balhét nincs gond. Abból viszont amit az anyja mondott azzal kapcsolatban, hogy fogja vissza magát arra következtetek, hogy lehet mégis komolyan gondolta a fal bontását, de inkább nem kérdezek rá. Nem akarok hülyét csinálni magamból.
Még mindig meglep, hogy a srác első tippre be tudta azonosítani, hogy honnan jöttem, és megállapítom, hogy talán nem is olyan léhűtő, mint amilyennek első ránézésre tűnik. Viszont miután megtudom, hogy honnan jött, szint megkönnyebbülve ragadom meg a lehetőséget, hogy felajánljam, váltsunk nyelvet.
- Az biztos, hogy nehezebb. Bár hasonlít a japánhoz, még mindig nem tudok kiigazodni a nyelvtanán – sóhajtok immár angolul panaszkodva, és örülök, hogy van, akivel megoszthatom a problémáimat a koreai nyelvvel kapcsolatban. Ugyan Hyerim egy angyal, és segít, ha problémám van, előtte mégsem szidhatom, hogy milyen logikátlan néha az anyanyelve. – Az angol egyszerűbb meg logikusabb.
Persze az sem hátrány, hogy 12 éve tanulom, és az összes programozó nyelv és a legjobb játékok mind angolok, szóval ez az a nyelv, amiben igazán gyorsan és könnyen tud az ember maga szókincset fejleszteni, és én nem is vagyok rest ilyesmire, ha valami érdekel.
Amikor az első kör csomaggal végzünk, addig sertepertélek a bőrönd körül, míg nem érzem magamon a srác tekintetét. Lehet, hogy ő odakint a nagy Amerikában megszokta, hogy mindenkit végignéznek, mint húst a hentespultos, de én nem szoktam hozzá, hogy szkenner alatt szerepeljek, ezért nem is tudok hirtelen, mit kezdeni magammal. Amikor ő megemlítette a LOL-t, eszembe jutott, hogy nyitva hagytam a gépem, és reflexből lehajtom a tetejét. Nem mintha bármi titkolnivalóm lenne, csak nem szeretem, ha idegenek nézik a cuccaimat, még ha valószínűleg egy mukkot sem értett volna a LINQ to SQL parancssorból.
- Oké, az király lenne – bólintok lelkesen az ötletére, hogy üljünk össze játszani, mert úgy sincsenek még olyan ismerőseim Koreában, akivel ilyen összeülős játékesteket tudnék tartani. Nem mintha az ilyesmit nagyon társaságban nyomnám, elég ha hangban vagyunk összekötve online, de most az egyszer nem bánnám, ha lenne egy ilyen haverom is. Vagy talán a barát még túl korai lenne? Nem tudom. Azzal pedig egyetértek, hogy a hardcore játékosok nem normálisak. Mármint egy tanárom mondta azt, hogy ne sorvasszuk ilyenekkel az agyunkkal sokáig, csak akkor támogat bármit, aminek számítógépes játékokhoz van köze, ha mi csináljuk, és pénz keresünk vele.
Érdeklődve hallgatom, ahogyan a srác a zenéről mesél, látszik rajta, hogy élvezi ezt csinálni, és ez a lényeg, de közben nekem is eszembe jut, hogy valóban be kellene hoznunk a cuccot, és csak hümmögök egyetértően.
- Szerintem összeszerelve nem is férne be az ajtón – állapítom meg, hiszen láttam már dobszerkót, és szerintem széltében-hosszában is nagyobb méreteket ölt, mint a mi ajtón, de közben szerencsére Cain-Daniel is arra jut, hogy inkább hozzuk be egybe az egészet. Bizonytalanul rábólintok, majd követem vissza a folyosóra, ahol a maradék cuccot, köztük a dobokat is hagytuk, és látván, hogy a srác olyan elgyengült pillantást vesz a hangszerre, mint én szoktam a laptopomra, megértem, hogy igazán fontos neki.
- Azt elhiszem – motyogom, hiszen nem nehéz kitalálni, hogy ez mind sokba került, ezért a biztonság kedvéért azért hozzáteszem: - Emeljük egyszerre, vigyük extra lassan, és rögtön az ajtó mellett rakjuk le. Ott úgyis van hely, és később is átrakhatjuk – osztom meg az ötleteimet, és csak remélem, hogy nem mondtam nagy hülyeséget, miközben már hajolok nagy előkészületekkel, hogy nekiveselkedjek a cuccnak, de olyan óvatosan, mintha tojáshéjakon lépkedve akarnám átcipelni.
pakoljunk, szobatárs ^^
hero95z logged out.


舞い散る花びらの中 彷徨う今も

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kana&&Cain-Daniel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kana&&Cain-Daniel   Kana&&Cain-Daniel Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kana&&Cain-Daniel
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cain-Daniel & Nico
» Cain-Daniel & Yein || i got secrets
» bent a neved látlak mindenhol ~ Kana & Rim
» Cain-D & Aileen
» Mina&&Cain-D. ~ Még mindig nem látlak....

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
S.E.O.U.L :: Human-
Ugrás: